Skocz do zawartości
vojtie

Jaki RAM dokupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pamięci ram:

Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 2x4GB,2400MHz,

CL16

Chciałbym dokupić do 16gb lub może 24gb, co się bardziej opłaca i jakie ramy wybrać tak żeby działało bez problemów? Bo tamtych nie widzę już nigdzie dostępnych. Pytanie też czy jak kupie inne ramy 2x4gb to bedzie działał quad channel? Lub czy przy 2x8gb (dual?) dual channel bo o czymś takim też czytałem.

Moja płyta główna to msi z370 gaming plus a proc i3-8350k

Z góry dzięki za każdą pomoc.

Edytowane przez vojtie
błąd w nazwie procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potrzebujesz większej ilości ramu tylko do grania, tylko do ehkem pracy czy zastosowania mieszane?

jak masz płytkę z370, to spróbuj pamięci najpierw podkręcić, poradniki są dostępne w necie, jak poszukasz. Nie jest to trudne, ale żmudne zajęcie, jesli chcesz osiągnąć dobre rezultaty. Jeśli się okaże, że nie zdołasz osiągnąć co najmniej 3200 MHz cl 15-16, to sprzedaj je i kup od razu 2x8 GB częstotliwości 3000-3600 MHz cl 15-17 zależnie od budżetu.

Ilość 24 GB wątpię że jest tobie potrzebna, 16 wystarczy jeszcze na długo do wszystkiego.

Masz albo i3-8100 albo i3-8350k - 8100k nie istnieje - w każdym razie to tylko 4 gołe rdzenie, przydałoby się go wymienić w przyszłości.

edit. 4 obsadzone banki pamięci (dwie pary - 2x4+2x4 lub 2x4+2x8 czy też 2x8+2x16 itd) to nadal dual channel. Quad channel  to tylko na hedt intela lub amd.

Edytowane przez mrcszyman
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Chodziło oczywiście o 8350k, mój błąd dzięki)

ten proc obsługuje domyślnie ram do 2400mhz, i z tego co wiem trzeba odblokowac xmp zeby szybszy dzialal na wiecej niz 2400, popraw mnie jesli sie myle.

Chce kupić Patriot Viper 4, DDR4, 8 GB(2x4gb),3000MHz, CL16, ktory kosztuje 200zł. Jest w takim razie sens sprzedawać moj obecny ram i dokupywać 2x8gb, gdzie to kosztuje 400+zł? Skoro i tak 16gb ramu mi juz na dlugo wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...