Skocz do zawartości
Se777enx3

PC od zera - lista

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

piszę by uzyskać poradę nad sprzętem.

Lista stworzona została na x-kom ale jak znajdę lepsze ceny na innych stronach to zmienię.

Lista w załącznikach.

Komputer potrzebny mi jest do produkcji muzycznej (dlatego wybrałem Intel) i do gier.

Również, co myślicie o dzisiejszych cenach? Według was jak zaczekam 3-4 miesiące dam rade obniżyć całość o tysiąc?

Dzięki z góry za odpowiedzi.

C2FFF144-D166-41D7-9786-443FF380016D.jpeg

0B33320E-CE0A-4855-9714-68F303E2D7FA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowy od MSI są strasznymi piekarnikami. Znajomy kupił i5 i 280mm AiO do OC i w sumie od roku tego OC nie zrobil, bo obudowa ledwo daje radę na stocku.

 

No i za 650 zł masz na x-kom pamięci 3600MHz CL16, czemu chcesz się pchać w pamięci droższe, które nie wiadomo czy dadzą radę osiągnąć to samo po ręcznym OC?

https://www.x-kom.pl/p/516829-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-2x8gb-3600mhz-cl16-tridentz-rgb-neo.html

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to kwestia gustu ale skupiłbym się na tym, żeby nie miała za mocno zabudowanego frontu, bo nie ważne jak dobre chłodzenie i karta graficzna, jak będzie słaby dopływ powietrza, podzespoły będą się grzały.

Ostatnio np. wyszedł taki Be Quiet z otwartym przodem przykładowo:

https://www.x-kom.pl/p/560878-obudowa-do-komputera-be-quiet-pure-base-500dx-black.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Se777enx3 Też chcę kupić 10700k ale czekam jeszcze na testy, głównie mnie interesują temperatury. Mam teraz AiO 240mm push/pull i o ile wiadomo, że to spokojnie da radę schłodzić ten procesor, to boję się, że jednak będzie to za cenę ciszy, którą mam teraz.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firedash skłaniałem sie ku i9 (9 gen) dopóki nie zobaczyłem i7 (10 gen) - za 400~ mniej jest taki sam a nawet lepszy. Co do chłodzenia wziąłbym wodny ale zależy mi na poziomie hałasu a z tego co widziałem to średnio z tym jest, dlatego wybrałem noctua. Myślę, że poradzi sobie nawet z OC nie robiąc zbyt dużego hałasu (w studiu nagraniowym nie na rękę hah).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...