Jump to content
Sign in to follow this  
petrumi

Kilka sterylnych profili dla użytkowników

Recommended Posts

Witam.

założenie jest takie, że chce mieć jeden profil dla pakietu Adobe(Admin) oraz kilka dla reszty rodziny (users). Na tym pierwszym nawet nie uruchomię konta Microsoft bo mi juz kiedys Onedrive narobił syfu. To ma być konfig tylko pod Adobe, bez innych programów.

inne profile to będzie moje drugie konta Admina juz z Onedrive, Office itp. Kolejne konta to już dla dzieci ale bez uprawnień admina (dzieci mają ustawiony limit czasu).

moje pytanie brzmi. Czy podczas pierwszej instalacji Windows 10 Home najpierw założyć tylko konta lokalne np. Adobe, zainstalować sterowniki itp (jeszcze bez Adoba, Office, FL Studio dla syna, gier dla niego i dla mnie) a dopiero poźniej założyć profile i każdemu zainstalować co potrzeba?

jaka tu jest ogólna zasada? Czy każdy program pyta na ktorym profilu musi być zaistalowany? 

Druga sprawa bardzo ważna to zrobienie kopii zapasowej dysku/systemu lub profilu. Adobe czasami potrafi sie wywalić tak po prostu np. po update systemu lub sterowników, dlatego lubię zrobić kopię lub punkt przywracania. kupiłem US TODO backup home i może z niego skorzystam. Czy jest jakiś najlepszy sposób na backup profilu pojedyńczego użytkownika? Chodzi mi dokładnie o to, ze jak wszyscy sà na jednym dysku, to jak odzyskam obraz np z tego us todo backup to jednocześnie dla syna j reszty rodziny (no stan sprzed kilku dni). Chyba dobrym wyjsciem dla nich jest np zapisywanie dokumentow na Onedrive i jak odzyskam image to im pliki sie zsynchronizują z chmury, tak?

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.