Skocz do zawartości
petrumi

Kilka sterylnych profili dla użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

założenie jest takie, że chce mieć jeden profil dla pakietu Adobe(Admin) oraz kilka dla reszty rodziny (users). Na tym pierwszym nawet nie uruchomię konta Microsoft bo mi juz kiedys Onedrive narobił syfu. To ma być konfig tylko pod Adobe, bez innych programów.

inne profile to będzie moje drugie konta Admina juz z Onedrive, Office itp. Kolejne konta to już dla dzieci ale bez uprawnień admina (dzieci mają ustawiony limit czasu).

moje pytanie brzmi. Czy podczas pierwszej instalacji Windows 10 Home najpierw założyć tylko konta lokalne np. Adobe, zainstalować sterowniki itp (jeszcze bez Adoba, Office, FL Studio dla syna, gier dla niego i dla mnie) a dopiero poźniej założyć profile i każdemu zainstalować co potrzeba?

jaka tu jest ogólna zasada? Czy każdy program pyta na ktorym profilu musi być zaistalowany? 

Druga sprawa bardzo ważna to zrobienie kopii zapasowej dysku/systemu lub profilu. Adobe czasami potrafi sie wywalić tak po prostu np. po update systemu lub sterowników, dlatego lubię zrobić kopię lub punkt przywracania. kupiłem US TODO backup home i może z niego skorzystam. Czy jest jakiś najlepszy sposób na backup profilu pojedyńczego użytkownika? Chodzi mi dokładnie o to, ze jak wszyscy sà na jednym dysku, to jak odzyskam obraz np z tego us todo backup to jednocześnie dla syna j reszty rodziny (no stan sprzed kilku dni). Chyba dobrym wyjsciem dla nich jest np zapisywanie dokumentow na Onedrive i jak odzyskam image to im pliki sie zsynchronizują z chmury, tak?

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...