Skocz do zawartości
jeremiw1

Komputer do obróbki grafiki w kwocie 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić komputer do programów Lumion, Sketchup itp. Proszę o poradę jakie części zakupić.

W tej kwocie ma być:

-jednostka PC

-Windows 10

- klawiatura i mysz

Edytowane przez jeremiw1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/dn6t879nt reszta zostaje na system oraz akcesoria. Ewentualnie HDD na projekty.

  • ASRock B450 Pro4
  • Palit GeForce RTX 2060 Dual 6GB GDDR6
  • AMD Ryzen 5 3600
  • Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper 4 Blackout
  • Plextor 512GB 2,5" SATA SSD M8VC
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
  • SilentiumPC Vero M3 600W 80 Plus Bronze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy takie programy graficzne, które wymieniłem lub w przyszłości - trochę bardziej wymagające będą potrzebowały tak mocnej karty graficznej.

Chodzi mi to o czy np. nie lepiej dołożyć więcej RAM lub ewentualnie dać dysk m.2 o pojemności 1TB.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jeremiw1 napisał:

Mam pytanie czy takie programy graficzne, które wymieniłem lub w przyszłości - trochę bardziej wymagające będą potrzebowały tak mocnej karty graficznej.

Chodzi mi to o czy np. nie lepiej dołożyć więcej RAM lub ewentualnie dać dysk m.2 o pojemności 1TB.

Będą - to karta będzie głównym bottleneck'iem dla nich. W przyszłości warto rozbudować ram do 32gb oraz zainwestować w M.2 - w miarę jeżeli budżet pozwala to możesz zrobić to już teraz.

Sam planuję podobny zakup i złożyłem póki co coś takiego: https://www.x-kom.pl/lista/nyhlpfu6s ; ale niestety obecnie ceny zabijają - mam wrażenie ze komponentny wręcz podrożały vs to co było rok temu, a to oznacza, że w przyszłości znacznie spadną wraz z nowymi premierami. Jestem w kropce bo też potrzebuję komputera na już, a jest to najmnniej opłacalny okres na zakup w tym momencie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jeremiw1 napisał:

A gdyby tak?

https://www.x-kom.pl/lista/smallhp24

 

Bez tego AMD World of Warships j :)

Jeżeli nie będziesz podkręcał procesora to oryginalne chłodzenie wystarczy; zaoszczędzone 155zł mógłbyś przełożyć na ram 32gb (viper 3200mhz - 719zł) - dodatkowo na forum dostaniesz mały rabat w innym temacie. :)

Edytowane przez KTF3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz, który jest w zestawie będzie cichy (tak zakładam) więc nie chciałbym aby procesor hałasował ... a poczytałem trochę i Ryzen 3600 chłodny nie jest.

Wolę dać mocniejszą grafikę niż 32GB RAM, pamięci mogę później dołożyć a grafiki już nie "rozbuduję".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...