Jump to content
Sign in to follow this  
SANOV3

Acer Nitro VG252QXBMIIPX

Recommended Posts

Witam ma może ktoś ten monitor i się może podzielić wrażeniami albo trafił na jakiekolwiek jego testy, recenzje i coś o nim wie? Przeszukałem chyba cały internet zastanawiam się nad tym monitorem do szybkich gier fps chodzi mi czas reakcji, input lag itp Ten Acer kusi matrycą IPS i odświeżaniem na poziomie 240 Hz i czasem reakcji 1ms i przede wszystkim cena która wynosi na ten moment 1350 złoty.. Wszystko wydaje się zbyt piękne żeby było prawdziwe i rzeczywistość pokazuje, że często zapewnienia producenta z 1ms to chwyt marketingowy także dziękuje za pomoc z góry jakby ktoś doradził jaki monitor kupić jeśli nie ten zależy mi na szybkich grach fps i szukam 240 Hz cena nie ma znaczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewna czy mogę wrzucać tutaj link do innego forum, także zacytuje parę rzeczy jakie tam znalazłam (ktoś przeprowadzał testy 3 monitorów, w tym Acera o którego pytasz)

Cytat

Mimo szybszej matrycy, Acer wydaje się bardziej smużyć. Podejrzewam, że jest to związane z szerszą paletą kolorów - Acer to 8bit.  Acer nie ma ditheringu - wszystkie przejścia tonalne są ładne i bez artefaktów czy wyraźnych odcięć odcieni. Acer ma wbudowany zasilacz i jest przez to dość gruby jak na dzisiejsze LCDki. Acer ma co prawda otwory montażowe, ale nie ma śrubek, a jego podstawka jest bardzo krótka i nie pozwala na obrócenie w pionie. 

Jednak w teście Acer był porównywany z tym monitorem od Asusa 144Hz (czas reakcji 1ms)
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-25-vg259q?gclid=Cj0KCQjwzZj2BRDVARIsABs3l9LTX4NaYmMUqX93uTLWRv75BHc1vQem0CQ95ELQzjkXUXekeJ07MvkaAt6BEALw_wcB&gclsrc=aw.ds 

Może warto mu się przyjrzeć? Oto co znalazłam na jego temat. W testach wypada na prawdę dobrze.
https://pclab.pl/art83640-9.html
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.