Skocz do zawartości
jorzu

Monitor 27 lub 32 " - next best thing

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zmieniłem kompa na konfig z podpisu i czas na ostatni element - monitor. 

W największym zakresie będzie wykorzystywany do pracy + web, trochę filmów i gier.

Czytałem, oglądałem masę testów, niestety najlepsze monitory nie są na chwilę obecną dostępne w Wielkiej Brytanii.

Idealnie chciałbym LG 27GL850-B - nie ma!

OK, no to Asus VG27AQ - nie ma!

Dobra myślę, wezmę 32 cale polecany LG 32GK850F  - nie ma!

Jest AOC CQ32G1, ale po obejrzeniu testów brak regulacji w pionie to jest coś, czego by mi brakowało (czasem żona siądzie do kompa).

 

Monitor będzie raczej zakupem na lata, więc niekoniecznie chcę na nim oszczędzać, z drugiej strony jeżeli nie ma sensu wydawać niepotrzebnie pieniędzy (na markę, LEDy itp) to nie chciałbym tego robić.

 

Bardzo proszę, polećcie coś.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około pół roku temu również poszukiwałem monitora do swojego komputera. Podobnie jak w Twoim przypadku byłem zdecydowany na LG 27GL850-B. Niestety monitor ciężko było dostać, a monitor po prostu potrzebowałem.

W końcu kupiłem Asus VG27AQ oraz Gigabyte Aorus FI27Q. Obydwa modele 27 cali, 1440p i odświeżanie powyżej 144hz.

Koniec końców monitor Asusa oddałem po kilku dniach, a z Aorusa nadal korzystam i chyba szybko nie zamienię go na inny model. Nie będę się tutaj rozpisywał na temat jakości obrazu. Przykładowo tutaj możesz sobie poczytać trochę więcej na temat jakości w porównaniu do wspomnianego na początku 27GL850 : https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/lg-27gl850-vs-gigabyte-aorus-fi27q/912/1712

Z takich ciekawostek, które ma Aorus to oprogramowanie OSD, którym można sterować ustawieniami monitora z poziomu systemu. Naprawdę wygodna sprawa.

Z minusów to, że Aorus ma wbudowany zasilacz. Przez co przy całkowitej ciszy po prostu słychać dźwięk podobny do tego jak przy ładowarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, brunekji napisał:
Z takich ciekawostek, które ma Aorus to oprogramowanie OSD, którym można sterować ustawieniami monitora z poziomu systemu. Naprawdę wygodna sprawa.

Wydaje mi się, że to standard w monitorach tych odrobinkę lepszych, od podstawowych modeli. Spotkałem się z tym w  EIZO, LG z ich "graficznej" klasy, czy nawet średniej klasy AOC 4K 31,5" VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2020 o 10:55, Kyle napisał:

Wydaje mi się, że to standard w monitorach tych odrobinkę lepszych, od podstawowych modeli. Spotkałem się z tym w  EIZO, LG z ich "graficznej" klasy, czy nawet średniej klasy AOC 4K 31,5" VA.

Być może :) Niestety Asus VG27AQ nie miał takiej opcji. Ale ogólnie zrezygnowałem z niego z niego ze względu z innych powodów. Napisałem o OSD ze względu na to, że to co zobaczyłem w Aoursie było dla mnie miłym zaskoczeniem :) 

Przez ładnych kilka lat korzystałem z Benq XL2420T i powiem szczerze, że nie za bardzo obserwowałem rynek monitorów "gamingowych". W tym modelu był przełącznik fizyczny profili (od 1 do 3), co również było całkiem wygodnym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/477493-monitor-led-32-i-wiekszy-acer-ed323qurabidpx-curved-czarny.html Używałem dłuższy czas i naprawdę mogę polecić jedyna jego wada moim zdaniem to podstawa ( lubię sobie regulować wysokość monitora w zależności czy normalnie siedzę czy pozycja półleżąca) ale za jakieś 100 zł dokupiłem ramie i wszystko było już spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość zamówienia tej Iiyamy, ale żona tupnęła nogą i nie dało rady.

Kupiłem LG 32KG650F - na początku wydawał się ogromny, teraz już się przyzwyczaiłem. Kolory po kalibracji (wyggoglanej) bardzo fajne, wszytsko ladnie i plynnie.

Nie za bardzo mam punkt odniesienia do innych nowych produktów, ale jestem zadowolony z tego LG.

 

Dzięki wszystkim za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...