Skocz do zawartości
trololo

Downgrade BIOS'u na płycie MSI X370 GAMING PLUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

piszę z zapytaniem czy jest możliwy bezpieczny flash starszej wersji BIOS'u na płycie MSI X370 GAMING PLUS?
Obecny soft: 7A33v5JQ (Beta version)
Soft, który chce wgrać: ostatni z CLICK BIOS 5, czyli prawdopodobnie 7A33v5H (ale nie mam pewności)

Downgrade chciałbym wykonać ze względu na jego przejrzystość i łatwą obsługę. Obecny BIOS jest dużo cięższy w obsłudze, a według mnie nie wprowadza nic szczególnego co mogłoby mnie usatysfakcjonować.

Specyfikacja PC:

CPU: Ryzen 2700 @ 4.1 GHz

COOLING CPU: Cooler Master MasterLiquid 240

RAM: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 32 GB,3000MHz, CL15 @ 3200MHz CL 16

GPU: GIGABYTE GeForce GTX 1060 6GB WINDFORCE OC @ 125MHz rdzeń, 300MHz pamięć (według afterburner)

PSU: SilentiumPC Supremo L2 550W 80+ GOLD

Dysk SSD: GoodRam IRDM Pro 256 GB

Dysk HDD: Toshiba P300 1 TB

Dodam, że ze stabilności systemu jestem zadowolony, komputer po OC. BIOS aktualizowałem własnoręcznie, lecz nie pamietam co było przed obecnym flashem.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez trololo
poprawa tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie czy można zrobić bezpiecznie downgrade: Tak, można. Na własną rękę sflashowałem wcześniejsza wersję i wszystko przebiegło sprawnie i bez błędów. Z wersji 7A33v5JQ (Beta version) na 7A33v5H bez problemów. Wrócił również CLICK BIOS 5, na którym bardzo mi zależało. Wszystko działa stabilnie i bez problemów, więc wydaję mi się, że operacja przebiegła pomyślnie. Temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...