Skocz do zawartości
ykuzs

15-calowy laptop do 6 tys. z monitorem >120hz

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie zaszczycono mnie radą na innym forum, wrzucam jeszcze tutaj.

Szukam czegoś 15-calowego do 6 tys. - zależy mi na solidnym, wydajnym laptopie do codziennego użytku. Regularnie gram raczej w niezbyt wymagające tytuły typu League of Legends czy Valorant i oczekuję wysokiej płynności, którą odda monitor z wysoką częstotliwością odświeżania; ale i takiego Cyberpunka 2077 za parę miesięcy chciałbym odpalić.

Generalnie moim faworytem było Lenovo Y540 w konfiguracji i7-9750H z GTX1660Ti lub RTX2060 - z matrycą 144Hz i sensowną resztą (16GB, 512SSD, Win10) cenowo plasowało się w okolicach 5,5-6 tys. zł.

Teraz wpadł mi w oko ASUS SCAR III G531GV-AZ201T - konfiguracja 240Hz, i7-9750H, 16GB, 512SSD, RTX2060, Win10 - kosztuje 5 999 zł, co na ten model jest chyba b. atrakcyjną ofertą.

W porównaniu do Lenovo słyszałem, że gorsze jest chłodzenie (aczkolwiek zakładam, że w wymienionych grach i przy undervoltingu pewnie uda się okiełznać problem częściowo) oraz osobiście nie jestem fanem mocno gamingowego wyglądu, niemniej jakość wykonania i reszta parametrów ekranu jest lepsza, oglądając testy tego modelu widziałem też ponadprzeciętną wydajność. Czy ktoś na forum posiada SCARa III i może podzielić się wrażeniami?

Czy są jeszcze jakieś alternatywy warte rozważenia (może HP Omen 15)? Acer Nitro 5 raczej odpada przez swój wygląd i ergonomię. Na ten moment skłaniam się ku ASUSowi, a decyzję chciałbym podjąć w najbliższym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam przyjemność korzystać z modelu Scar III jednak z kartą RTX2070. Jest to bardzo wydajny i dobrze wykonany sprzęt. Układ chłodzenia w nim jest bardzo przemyślany i spełnia swoje zadanie. W trybie Performance oraz Turbo wiatraki są słyszalne, jednak nie unikniemy tego zjawiska. Jeśli coś ma działać dobrze musi być słyszalne (szczególnie w laptopach) oraz jeśli w grę wchodzi RTX, który osiąga wyższe temperatury od GTX. W tym modelu można zapomnieć o terminie throttling, a model nagrzewa się jedynie u góry dzięki czemu przy grach nie będziemy czuli ciepła na własnej skórze. Matryca 240Hz robi swoje i zdecydowanie poprawia komfort gry. Dodatkową zaletą jest szybkie ładowanie, co rzadko spotykam w laptopach gamignowych. Design może nie każdemu przypaść do gustu, jednak ważniejsza jest wydajność sprzętu i jego niezawodność. A podświetlenie RGB zawsze można wyłączyć. 

Omen 15 jest dobrym sprzętem jeśli chodzi o wykonanie. Jednak jeśli chodzi o układ chłodzenia to już z procesorem i5-9300H  i gtx1660ti wartości w tym modelu potrafią osiągać 99 stopni.. 

Legion y540 jest dobrym sprzętem, wydajnościowo radzi sobie nie gorzej od Scar III, jednak klawiatura potrafi się nagrzewać i przez to komfort grania spada. Także chłodzenie na minus. Design i wykonanie na plus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zdecydowanie wolę 15-calowe. Dzięki za wrażenia, aniuul, choć w każdym temacie polecasz Asusy, co wzbudza trochę podejrzeń. ;) Rozsądek podpowiada Lenovo, ale coś mnie ciągnie do tego Asusa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2020 o 20:40, ykuzs napisał:

Nie, zdecydowanie wolę 15-calowe. Dzięki za wrażenia, aniuul, choć w każdym temacie polecasz Asusy, co wzbudza trochę podejrzeń. ;) Rozsądek podpowiada Lenovo, ale coś mnie ciągnie do tego Asusa...

Tak czy siak Legion ma niezłą kulturę pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...