Skocz do zawartości
trololo

Upgrade wentylatorów do obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam komputer o następującej konfigruacji:

CPU: Ryzen 2700 @ 4.1 GHz

COOLING CPU: Cooler Master MasterLiquid 240

MOBO: MSI X370 GAMING PLUS

RAM: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 32 GB,3000MHz, CL15 @ 3200MHz CL 16

GPU: GIGABYTE GeForce GTX 1060 6GB WINDFORCE OC @ 125MHz rdzeń, 300MHz pamięć (według afterburner)

PSU: SilentiumPC Supremo L2 550W 80+ GOLD

SSD: GoodRam IRDM Pro 256 GB

HDD: Toshiba P300 1 TB

CASE: SilentiumPC Armis AR3 TG z oknem.

 

Największy problem sprawiają temperatury sekcji zasilania, które po oc jak wyżej sięgają czasami 100 stopni, dlatego narazie używam komputera na bazowych ustawieniach. Kolejny kłopot to głośność samego komputera, przez zastosowane chłodzenie procesora po oc jest naprawde głośno. Zastanawiam się czy zmiana wentylatorów na chłodnicy, i wymiana 2 obecnych wentylatorów w obudowie oraz dołożenie kolejnego (chłodnica na przodzie - 2 wentylatory, obudowa - 2 wentylatory na górze, 1 na tyle) poprawi znacząco cyrkulacje powietrza tej obudowy. Jeśli chodzi o bazowe ustawienia to jestem w stanie w miarę wytrzymać na codzień użytkując komputer, natomiast gry, programy mocniej obciążające, bądz benchmarki powodują szokujące wręcz głośne działanie sprzętu. Jeśli nawet temperatury nie spadną mocno w dół, to i tak jestem zmuszony je kupić właśnie ze względu na głośność. Fajnie, gdyby te wentylatory były RGB i dało się je razem wysterować w 1 kolor łącznie z obudową. Na 1 wentylator chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 80zł (chyba, że warto dołożyć, wtedy mogę się zastanowić). Zmianę obudowy planuję na niedaleką przyszłość.

Z góry dziękuję.

Edytowane przez trololo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylowanie obudowy to trochę skomplikowany temat ;)

Osobiście preferuję takie wentylowanie, gdzie powietrze od przodu jest wtłaczane do obudowy, opływa kartę graficzną, CPU i zasilanie płyty i jest wyrzucane z tyłu. Wszelkie wentylatory z góry czy otwory tylko niepotrzebnie zaburzają tą cyrkulację.

Mam podobną obudowę.

Tak więc zakleiłem górę obudowy wykładziną wygłuszającą bitumiczną. Dno obudowy wyłożyłem pianką wygłuszającą (taką do np. studia nagraniowego, tania). Wszystko łatwo znaleźć na allegro.

Od przodu 2 14-tki wentylatory, z tyłu 12-tka. Wolnoobrotowe. Tu ważne odpowiednie ustawienie wentylatorów w biosie.

Grafika max 70 st, CPU max 65 do 70. Zasilanie płyty jeszcze zimniejsze, ale tu dużo zależy od samej płyty.

I cicho.

 

Jak napisałem, to skomplikowane.

Ale daje dużo satysfakcji z eksperymentowania :)

 

Edytowane przez saniszyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...