Skocz do zawartości
grzybolevsky

Monitor do pracy i dodatkowo gier, max 2500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zastanawiam się nad w miarę uniwersalnym monitorem, głównie służącym do pracy z edytorami tekstowymi (VS Code, IntelliJ IDEA) oraz dodatkowo do grania w niewymagające gry typu CS:GO, Dota 2.

Ponieważ obecnie użytkuję monitory 24 calowe Full HD i są dla mnie dość małe, stwierdziłem że chciałbym pójść w rozdzielczość QHD. Z racji tego że gram też w CSa to chciałbym aby 

monitor miał 144Hz. Preferowana wielkość to 27 cali, albo 32 cale (ale wtedy QHD chyba będzie za małe?).

Obecnie zastanawiam się nad dwoma:

Philips E-line 276E8VJSB/00 - opcja budżetowa, bardziej skierowana na pracę.

LG 27GL850-B - opcja dla mnie uniwersalna, bo fajny ekran wraz z dobrą częstotliwością odświeżania.

I tutaj zastanawiam się, czy jest w ogóle sens pakować się w 4K w monitorze 27 cali? Czy lepiej postawić na UHD i wyższą częstotliwość odświezania?

Dodatkowo, LG ma fajne możliwości regulacji położenia ( w przeciwieństwie do Philipsa którego praktycznie nie da się regulować).

Z drugiej strony myślałem też o modelach UltraWide. Problem w tym że są droższe, a dodatkowo słyszałem dużo niedobrych rzeczy o czarnych paskach po bokach.

Czy może ktoś mi doradzić jakieś inne modele warte rozważenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do mego wpisu sprzed 2 dni z identycznego postu.

Chyba użytkownicy w ogóle nie czytają forum ;)

 

IPS i to ze świetnymi parametrami. Do pracy, gier i filmów.

https://www.benq.eu/pl-pl/monitor/gaming/ex2780q.html

4K ma jedną zasadniczą wadę.

Karta graficzna będzie miała wiele więcej do roboty, a zysk z jakości na 27" nieznaczny. Czyli może nie uciągnąć takiej rozdzielczości.

 

Skalowanie zaś z 4K na 2K mija się z celem i pogarsza jakość obrazu.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...