Skocz do zawartości
pening270

Ocena zestawu - prośba w doradztwie karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym was prosić o ocenę zestawu, a także o doradzenie którą kartę graficzną (używaną) na dzień dzisiejszy najbardziej opłaca się zakupić
Komputer będzie służył głównie do gier - czasami do photoshopa, lightrooma czy zmontowania video.

Płyta główna: Aorus z390 pro wifi
Procesor: i7-9700k (myślałem też nad RYZEN 5 3600, czy jednak i7 zdecydowanie lepsza?)
Chłodzenie CPU: jeszcze nad tym nie rozglądałem się :)
Zasilacz: Corsair RM550x 550W
Ram: G.Skill trident z rgb, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16
Karta graficzna: rx 5700 xt, gtx 1070 ti, gtx 1080, rtx 2060, rtx 2060 super, rtx 2070 lub rtx 2070 super
Dysk SSD: PNY 1TB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
Obudowa: SilentiumPC Armis AR7X TG RGB

Z góry dzięki za wszelkie opinie :)
Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o budżet to nie wyznaczałem konkretnie ile chciałbym na to przeznaczyć. Chciałbym tylko się upewnić czy stworzony przeze mnie zestaw jest ok, czy jednak coś wypadałoby zmienić. Prosiłbym jedynie o pomoc w wyborze używanej karty graficznej do 1900 zł, wydaje mi się że te co podałem są warte uwagi, tylko nie wiem która będzie najlepszym wyborem, chyba że ktoś ma inne propozycje na które jestem otwarty :)

Ps. zależy mi na cichej pracy gpu i normalnych temperaturach. 

Edytowane przez pening270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być nowe i do gier to celuj już w nową serie i7 10700k.
z kartą bym się wstrzymał do września mają być nowe NV oraz AMD tu może być duża różnica w  wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy i7 10700k 2100 zł, na pewno lepszy od i7 9700k, tylko 9700k mogę kupić od znajomego za 1300 zł który używał pół roku i ma gwarancje, więc wydaje mi się, że nie warto dopłacać 800 zł do nowej serii jak narazie, co o tym myślisz?

Co do karty, nie ma problemu mogę poczekać, ale czy dostane coś sensownego do 1900 zł?

Edytowane przez pening270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...