Skocz do zawartości
Andrewstep

Problem wentylatory gtx 1080

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam. Mam pewien problem z Zotac GTX 1080 Amp extreme edition. Karta posiada jeszcze ponad rok gwarancji. Jakiś miesiąc temu odesłałem ją z informacją, że 1 z 3 wentylatorów nie działa a reszta podczas działania nagle zwiększa i zmniejsza obroty. Odesłali z informacją, że został naprawiony układ chłodzenia. Po zainstalowaniu sterowników że strony producenta włączam furmarka. Temp. Wzrastają, a wentylatory na sekundę się załączają i wyłączają i tak na zmianę.(wszystkie 3) Niezależnie od temperatury i obciążenia. To samo dzieje się na pulpicie pomimo braku obciążenia i faktu, że karta jest pół pasywna. Problem rozwiązuje się gdy zainstaluje firestorm od Zotac i pobawię się krzywą wentylatorów. Wydawałoby się, że problem rozwiązany ALE kartę chcę sprzedać i nie mogę oczekiwać że ktoś będzie zadowolony z takiego działania GPU. Oczekuję, że będzie ona poprawnie działała zaraz po zainstalowaniu sterowników w związku z tym. Jakieś podobne doświadczenia? Pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym, że coś jest z kabelkami, albo z układami w wentylatorach.

Albo z biosem, bo też takie przypadki widziałem.

Ale wtedy tracisz gwarancję, jeśli coś uszkodzisz :(

 

Edytowane przez xeasyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...