Skocz do zawartości
SlipknoT1986

EVGA RTX 2070

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, SlipknoT1986 napisał:

Witam, cztery tygodnie temu kupiłem z outletu (renomowany sklep) lekko używaną kartę graficzną. W między czasie złożyłem nowy komputer.
-ryzen 3800x
-MSI MPG x570 gaming pro,
-zasilacz be quiet! POWER ZONE 850W (BN212) MODULA 80+ BRONZE - BN212
-ram 2x8 gb g.skill
Kartę graficzną kupiłem najwcześniej i testowałem jeszcze w starym komputerze i7 4790k i msi z970 gaming 5 zasilacz be quiet 600W i nie zauważyłem tam problemów z wentylatorami na karcie. Problem polega na tym że w nowej maszynie, gdy uruchamiam jakąkolwiek grę, jeden z wentylatorów (zawsze ten sam) zaczyna pracować na 100% a drugi cały czas pracuje normalnie około 1630-1540rpm.
Gdy włączam program msi afeterburner i riva tuner statistic server, żeby mieć wgląd do temp. i częstotliwości obrotów wiatraków na karcie graficznej, przez kilka min. jest wszystko ok, program wyłapuje prace obydwu wiatraków które działają z tą samą prędkością 1645 rpm. a po chwili afterburner pokazuje mi że częstotliwość obrotów wiatraka spada do zera a w rzeczywistości zaczyna strasznie głośno pracować (tak jak by komputer stracił nad nim kontrolę) drugi wiatrak pozostaję natomiast bez zmian i pracuję normalnie, delikatnie może zwalnia, ale cały czas pozostaje na poziomie 1630-1540rpm. Najlepsze jest to że temp. na karcie nie przekracza 61c. a gdy pamiętam że nie sprawiała problemów i chodziła cicho, temperatury były nawet 12-14c. wyższe. Nie wiem za bardzo co jest powodem że ta karta tak się zachowuje, wydaje mi się że powinienem wysłać ją na serwis ale może jest to wina płyty głównej albo ustawień w biosie, ktoś ma jakiś pomysł, co to może być? Bios mam na płycie głównej najnowszy, a gdy wchodziłem na strone evga i szukałem biosu do swojej karty to najprawdopodobniej mam aktualny. Gdy wyłączam grę, po chwili wiatrak wraca do swojej optymalnej pracy.

Może wina sterowników, spróbuj odinstalować całkowicie do karty, nie nvidii, tylko dodatek do sterowania karty, które daje karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, SlipknoT1986 napisał:

zainstalowany mam obecnie sterownik graficzny i nvidia psyhx. Nie bardzo wiem o jaki dodatek ci chodzi?

Masz taki sterownik proponowany przez firmę karty graficznej, np. thundermaster, asus coś tam, firestorm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do karty graficznej zainstaluj od EVGA

https://www.evga.com/precisionx1/

ustaw wentylatory (krzywej) i obserwuj zmiany

Jeżeli będzie bez zmian zrób format jak i to nie pomoże to reklamuj kartę,ale moim zdaniem krzywa ustawiona w.w programie powinna pomóc.

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem już ten program, ustawiłem krzywą 2x40,50 i 60 obrotów zawsze ten jeden zerwał się ze smyczy.W czym by miał mi pomóc format, jeżeli system był stawiany w zeszłym tygodniu.

Jest szansa że płyta główna jakoś zle współpracuję z kartą?

Edytowane przez SlipknoT1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Znajdź wtyczkę od wentylatorów na karcie graficznej. Odłącz i podłącz z powrotem. Złap wentylator za rotor i pociągnij lekko parę razy jakbyś chciał wyjąc wentylator, za każdym razem wentylator niech będzie w innej pozycji.

Jeśli nie pomoże to:
Pobierz DDU, odłącz internet, odinstaluj sterowniki i wszystkie programy od karty graf., w trybie awaryjnym użyj DDU, po restarcie PC wgraj inną wersję sterowników nvidia niż masz teraz.

Wg mnie karta graficzna przestaje otrzymywać sygnał o prędkości wentylatora, więc uznaje 0RPM i przyspiesza go żeby wystartował i jak zaskoczy to go spowalnia. Sprawdź w związku z tym też czy wentylator o coś nie zahacza.

Z tego co kojarzę EVGA chwaliła się, że wentylatory u niej sterowane są niezależnie. Jeden od temperatury rdzenia, a drugi od temperatury sekcji zasilania, stąd jeden wariuje, a drugi działa normalnie.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lws napisał:

Do karty graficznej zainstaluj od EVGA

https://www.evga.com/precisionx1/

ustaw wentylatory (krzywej) i obserwuj zmiany

Jeżeli będzie bez zmian zrób format jak i to nie pomoże to reklamuj kartę,ale moim zdaniem krzywa ustawiona w.w programie powinna pomóc.

Oj kolego, chyba pół litra dobrej vodki ci się należy, twój sposób pomógł bo przetestowałem teraz inne ustawienie krzywej i wiatrak podczas grania nie pyskuje. Nie miej jednak grafa chłodzenie chyba i tak jest lekko rozchwiane, bo nie powinno być takich problemów, powinny domyślnie działać normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slot niżej nie ma nic wspólnego z wentylatorami karty gdyż te są podłączone do płyty GPU.Ale obserwuj co dalej.

Co to za model karty i czy ma tryb  chłodzenia pasywnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy twój problem jest podobny do tego :

 

 

 

 

Spróbuj panel sterowania,opcje zasilania na zrównoważone a działanie przycisków zasilania odhacz szybkie uruchamianie,uśpij i hibernacja (restart).

Sprawdź również tryb aktywny i napisz jak jak zachowują się wentylatory.Najlepiej gdybyś nagrał krótki materiał z problemem,bardzo dużo jest podobnych problemów z wentylatorami i nie każde kwalifikują się od razu na serwis.Może być tak że kontroler wentylatorów wariuje ale chcę sprawdzić tryb aktywny najpierw,sprawdź to i napisz jak działa.

 

Co do twojego pytania,płyta tj pisałem nie ma nic wspólnego z wentylatorami na karcie graficznej.Karta dostaje zasilanie a ta steruje sobie wentylatorami.Nie spotkałem się nigdy żeby płyta główna ingerowała w chłodzenie gpu.

To że idzie w dolnym slocie na razie to obserwuj bo może to być loteria.

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to dziwi.Sprawdziłeś może miernikiem czy zasilacz trzyma napięcia w normie? jak nie to sprawdź z czystej ciekawości bo wierzyć mi się nie chce,ze powodem jest zasilacz.

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...