Skocz do zawartości
Tailon

Zestaw do gier - skrzynia + monitor do 5850

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Z racji że jest to mój pierwszy post tutaj witam wszystkich serdecznie!

Mam taki o to zestaw - https://www.x-kom.pl/lista/e8pg9sera . Myślicie że jest okej, czy jednak wypadałoby coś w nim zmienić?

Zależy mi przede wszystkim na płynnym gamingu w 2k w najnowsze tytuły. :D

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez Tailon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Novice napisał:

3000 c16,celuj w trochę szybszy ram.

VA do grania są słabe bo smarują przy ruchu.

Kolega ma racje, ryzeny lubią szybsze ramy, im szybsze, lepsza wydajność i swoboda dla procka :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę weź od innego producenta. Asrocki są problematyczne. Co prawda tego konkretnego nie miałem w rękach ale model znacznie wyższy (X470 master sli) ma tragicznie słabą sekcję zasilania i spore problemy z pamięciami. Z mojego doświadczenia najmniej problematyczne są MSI, drugi o dziwo Gigabyte. Lepiej dołożyć te kilkanaście zł i nie mieć problemów z przegrzewającą się sekcją i pamięciami działającymi ledwo na pół gwizdka.

W prywatnym komputerze mam MSI B450-A Pro i nawet przy OC działa w pełni stabilnie, max temp sekcji zasilania przy pełnym obciążeniu to 78 stopni (130 na asrocku z tym samym CPU), a RAM bez zająknięcia odpalił z XMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to już lepiej wybrać RX5700 XT, sporo wydajniejszy, dopłata niewielka. Praktycznie można zrobić prawie bez.

Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/djqubgjjl praktycznie nie wiele zmieniłem, tańsza podobnej klasy płyta i wydajniejsza grafika.

  • SilentiumPC Fera 3 120mm
  • SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • ASRock B450 Pro4
  • Acer ED273URPBIDPX Curved czarny
  • AMD Ryzen 5 3600
  • Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper 4 Blackout
  • PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Dragon 8GB GDDR6
  • Plextor 512GB 2,5" SATA SSD M8VC
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, neomagnet napisał:

Płytę weź od innego producenta. Asrocki są problematyczne. Co prawda tego konkretnego nie miałem w rękach ale model znacznie wyższy (X470 master sli) ma tragicznie słabą sekcję zasilania i spore problemy z pamięciami. Z mojego doświadczenia najmniej problematyczne są MSI, drugi o dziwo Gigabyte. Lepiej dołożyć te kilkanaście zł i nie mieć problemów z przegrzewającą się sekcją i pamięciami działającymi ledwo na pół gwizdka.

W prywatnym komputerze mam MSI B450-A Pro i nawet przy OC działa w pełni stabilnie, max temp sekcji zasilania przy pełnym obciążeniu to 78 stopni (130 na asrocku z tym samym CPU), a RAM bez zająknięcia odpalił z XMP.

Z asrockami są problemy, to racja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2020 o 19:15, xeasyx napisał:

Kolega ma racje, ryzeny lubią szybsze ramy, im szybsze, lepsza wydajność i swoboda dla procka :)

wszystkie możliwe podzespoły które korzystają z ramu działają lepiej na szybszym ramie.

zarówno cpu od amd,cpu od intela jak i gpu od s3

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się wypowiedziałem co do płyty głównej. Na tym podzespole to można oszczędzać jak się wybiera Intela non-K, ale przy AMD gdzie masz swobodę w doborze ramu i OC lepiej dopłacić do czegoś co działa. Na Asrocku może nie dać rady nawet tego 3000MHz uruchomić, a proc może zjechać z wydajnością jak sekcja się przegrzeje i nie będzie w stanie stabilnie go zasilać. Kiedyś ten producent produkował wyłącznie chłam, później zdobyli uznanie wieloma udanymi i ciekawymi modelami. Obecnie chyba wracają do korzeni.... 

Patrząc na opinie na temat wyżej poleconego modelu to i tu asrock mocno przyoszczędził na sekcji, bo widziałem kilka komenatrzy o przegrzewaniu.

Edytowane przez neomagnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...