Skocz do zawartości
santi_vergil

Laptop do grania cena 6 tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że nie znam się specjalnie laptopach ( szeroko je omijałem przez ostatnie lata ) poszukuje pomocy w wyborze sprzętu przeznaczonego tylko i wyłącznie do grania ( tak wiem że pc byłby lepszy, niestety nie mam miejsca ) przed wszystkim zależy mi na wydajności oraz jak najlepszej kulturze pracy, jestem świadom że sprzęt nie będzie należał do najcichszych, mimo to dobrze by było aby podzespołu były dobrze chłodzone. Do ceny jestem w stanie ostatecznie dołożyć jeszcze z 300 zł gdyby laptop był tego wart. Z góry dzięki za wszystkie opcje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W połowie czerwca powinien być lepszy wybór laptopów z ryzenami, celuj w coś takiego https://www.x-kom.pl/p/566812-notebook-laptop-15-6-asus-tuf-gaming-a15-fa506iv-r7-4800h-16gb-512-144hz.html
A tu masz test https://www.purepc.pl/test-asus-tuf-gaming-a15-z-procesorem-amd-ryzen-7-4800h
Lub coś takiego na Intelu https://www.x-kom.pl/p/532291-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i7-9750h-16gb-960-rtx2060.html#Specyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, santi_vergil napisał:

Ten Asus z prockiem AMD ma abusrdalne temperatury na CPU....

A jaki teraz nie ma, trzeba zaczekać do połowy czerwca może i u nas ceny spadną Della G5 z ryzenem i RTX w stanach już można kupić za 870 dolarów  to samo z I7 a u nas nie ma, a szkoda wybór zawsze zbije cenę w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 7 to szukaj już RTX 2070.
Na amazonie.de już są powoli obniżki cen poszukaj tam, bo nasi zanim coś opuszczą to najpierw podniosą cenę.

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu miałem podobny dylemat i zdecydowałem się na Asusa ROG Scar III z RTX2060 i ekranem 240Hz.

Absolutnie nie żałuję, świetny sprzęt, natomiast na pewno głośny pod dużym obciążeniem. Z jednej strony to minus, z drugiej natomiast klawiatura i obudowa są praktycznie zimne podczas gry, czasami w słuchawkach aż sprawdzam rękami wyloty, bo jest tak zimny... Przy lekkim UV (-100) temp. maks po paru godzinach 83-85 stopni na procesorze. Osobiście wolałem, żeby sprzęt był głośniejszy, ale lepiej chłodzony niż odwrotnie. W tej cenie raczej trudno połączyć obie te rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2020 o 15:48, santi_vergil napisał:

Też nad tym myślałem z drugiej strony strach wydać ponad 6 tysięcy na sprzęt który mógł być traktowany mega różnie.

Mi się udało znaleźć praktycznei nowego lapka (dysk przepracowal <50h, gładzik wygladal jak nowka). Sprawdzilem przy gosciu ekran, parametry. Za calosc dalem 6.5k.

Warto tylko wspomniec, ze MSI GE75 9SF wymaga zmiane pasty termoprzewodzacej, bo fabryczna to niezly shit. Wczesniej po 5mintuach grania lapek lapal 95*C na CPU i zbijal taktowanie do ok 6x3.6GHz wyjac przy tym niemilosiernie. Po zapodaniu LM temp dobijaja do 93*C przy 6x4GHz i znacznei nizszym poziomie halasu (tak na oko ok 2-3x nizszy poziom). UV malo daje. Fabryczne pamieci 2x8GB maja 2633MHz CL19, ale spokojnie robia 3100MHz (i pewnie wiecej by poszly, ale wymienilem je na 2x16GB CL16 3000MHz). Z drobnostek... to przycisk zmiany trybu podświetlenia klawiatury czasami sie przywiesza - restart to naprawia. Swietny ekran IPS (jednak aby czern miala dobry poziom to trzeba miec jakies zrodlo swiatla w okolicy, bo inaczej jest kaka - ale to wina typu matrycy a nie samego lapka). Wg. testów jeszcze dość wolny czytnik kart SD, ale z tego praktycznie nie korzystam. Najwiekszy plus to wzgledem 15.6" lapkow dzieki waskim ramkom jest szerszy i dluzszy o 1-1.5cm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinieneś zastanowić się nad ASUS ROG Zephyrus. Bardzo dobre chłodzenie i solidne wykonanie. Poniżej przykładowy model z procesorem i7, 16GB RAM oraz kartą graficzną 1660Ti.


https://www.x-kom.pl/p/540236-notebook-laptop-156-asus-rog-zephyrus-m-i7-9750h-16gb-512-black.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam wam szczerze że po głębszych poszukiwaniach stwierdzam że za 6-7 tysięcy laptopa w Polsce nie ma sensu kupować właśnie znalazłem Asusa z rtx 2070 z niemieckiego Amazona ( w przeliczeniu na pln 6600 zł ) w Polsce nie szans na taką cenę ( oczywiście laptop posiadał 16 GB ram i7 9 generacji oraz dysk SSD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, santi_vergil napisał:

Przyznam wam szczerze że po głębszych poszukiwaniach stwierdzam że za 6-7 tysięcy laptopa w Polsce nie ma sensu kupować właśnie znalazłem Asusa z rtx 2070 z niemieckiego Amazona ( w przeliczeniu na pln 6600 zł ) w Polsce nie szans na taką cenę ( oczywiście laptop posiadał 16 GB ram i7 9 generacji oraz dysk SSD)

Dlatego napisałem byś tam się rozejrzał bo u nas ceny chyba długo nie spadną.
Pamiętaj Nimcy mają inny układ klawiatury :)

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam dylemat. Bo bym kupił taniej Asus TUF GAMING z rtx 2600 i R7 4800. Teraz na xkom 5500 zł kosztuje wraz z 32 gb. Ale z drugiej strony boję się zaoszczędzić bo czytam o tych wysokich temperaturach. 

Ale jest następna strona medalu bo bym też chciał tego scar III ale wydanie ponad 8 tysi na sprzęt, który przy takich samych podzespołach do stacjonarki kosztowałby 4-5 tysi to chyba przegięcie. 

Na niemieckim amazonie nie kupię bo nie będzie miał faktury.

 

 

Edit:

Notabene SCAR III z promocją w euro rtv https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-g731-17-i7-32gb-1tbssd-2070-no-os.bhtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że ostatecznie moja historia zakończyła się klasycznie, jako że w Polsce nie da się kupić za max  6,5 tysiąca mocnego laptopa z rtx 2070, postanowiłem zainwestować w bardzo dobra obudowę mini tower ...  Teraz za tą kasę mam pc z  rtx 2070 super oraz i7-9700F ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...