Skocz do zawartości
szafran

Bartek 2500+ (@1,83) raśnięty na 3200+ (@2,19)

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym tygodniu zakupiłem Bartka 2500+ a wczoraj przetaktowałem go 3200+ (co odpowiada ustawieniom rzeczywistego taktowania odpowiednio: 1,83GHz oraz 2,19GHz). Zrobiłem to tylko i wyłącznie dzięki zmianie FSB z 166 na 200 oraz napięcia z 1,675 na 1,8. System chodził niestabilnie z mniejszymi napięciami. Ale po ustawieniu 1,8 to 4 godzinki z 3DMarkiem03 non-stop raczej mówią o pozytywnym przejściu podstawowych testów. Dalsze testy juz wkrótce. Następny przewiduje 3DMark03 na 12 godzin lub więcej. A po takim już będzie można powiedzieć że system chodzi stabilnie. :lol:

 

Niestety nie mam żadnych innych danych na temat procka (typu nr serii itd...) bo nie chce mi się znowu ściągać coolera, ale jeśli kiedyś to zrobię to na pewno zamieszcze tutaj informacje o tym. Może się komuś przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestuj go programem PRIME95 przez 6-12 h to jak przejdzie bez błędów to możesz powiedzieć, że masz stabilny procek.

Dokładnie! Bo 3D Marki jakoś nie wyciskaja wszystkiego z procka tak jak to robi PRIME!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Prime95 obciąża w 100% procesor wykonując różne dzialania na rejestrach a 3dMark 2001SE tylko do 50%-sam sprawdzałem

2.Prime 95 testuje wydajność podsystemu Pamięć -procesor, a 3Dmark2001SE podsystemu procesor-grafika z wiekszym obciązeniem grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.SZafran a nie boisz sie o swój zasilacz przy napięciu powyżej 1,8?

2.Jaką masz temperaturę? Pamietaj że to Barton i nie możesz mieć wiecej niż 60stC bo one mają maksymalną temperaturę 85stC a musisz zachować margines bezpieczeństwa.

3.Czym Chlodzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmmmm

Wentylatorkiem Artic Super Silent Ball Copper/miedz thermal control

po wyzej opisanym tescie bylo jakies 52-55 stopni

 

Poniewaz jestem nowy w tym temacie to czy ktos moglby mi powiedziec czy musze zmieniac napiecie jak robie OC mnoznikiem ??

 

Bo moge zmienic mnoznik do 13x bez zmian na procku

 

Mam plyte Gigabyte'a GA-7N400Pro i ram 512MB Kingston @ 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Prime95 obciąża w 100% procesor wykonując różne dzialania na rejestrach a 3dMark 2001SE tylko do 50%-sam sprawdzałem

2.Prime 95 testuje wydajność podsystemu Pamięć -procesor, a 3Dmark2001SE podsystemu procesor-grafika z wiekszym obciązeniem grafiki.

najnowsza sandra ma super zrobiona opcje burn-in test

zapodajesz testow ile chcesz i masz przez ile czasu zechcesz 100% albo ile sobie wpiszesz obciazenia i na dodatek masz monitorowana temp, napiecia, moc procka itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK MOZNA WIERZYĆ 3DMARK'OWI?!!!!!!! Przeciez ten program potrafi wywalić do pulpitu mimo tego, że np. SuperPI czy Prime chodzą stabilnie do bólu. Wy....dol go z listy programów do testowania stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym Razem SiSoft Sandra i jej Burn-In test. Procesor przeżył 426 cykli testu (po 20 sekund każdy) i jak na razie działa. Aha i napięcie mam teraz 1,75v.

 

Czy test Sandry można uznać za dobry jeśli np. włącze go na nockę ??

 

(temp procka wzrosla podczas testu o jakies 8 stopni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu ale z was overclokowcy, juz wszyscy kturzy osiagna 2.2 gh robia szum moze zmierzysz sie zemna 2.5 gh na 1.89 V stablo i jeszcze bede dalej testowac bo to nie wszystko - szkoda ze juz go sprzedalem, oj szkoda, niech ktos da mi namiary na ftp to podesle mu testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu ale z was overclokowcy, juz wszyscy kturzy osiagna 2.2 gh robia szum moze zmierzysz sie zemna 2.5 gh na 1.89 V stablo i jeszcze bede dalej testowac bo to nie wszystko - szkoda ze juz go sprzedalem, oj szkoda, niech ktos da mi namiary na ftp to podesle mu testy

czyzbym to ja byl tym szczesliwcem :?: 8) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu ale z was overclokowcy, juz wszyscy kturzy osiagna 2.2 gh robia szum moze zmierzysz sie zemna 2.5 gh na 1.89 V stablo i jeszcze bede dalej testowac bo to nie wszystko - szkoda ze juz go sprzedalem, oj szkoda, niech ktos da mi namiary na ftp to podesle mu testy

ślij -> raptor@ocm.pl - dam ci później linka do shostowanych plików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow:

Jezu ale z was overclokowcy, juz wszyscy kturzy osiagna 2.2 gh robia szum moze zmierzysz sie zemna 2.5 gh na 1.89 V stablo i jeszcze bede dalej testowac bo to nie wszystko - szkoda ze juz go sprzedalem, oj szkoda, niech ktos da mi namiary na ftp to podesle mu testy

sorki _Vip_ zapomnialem zacytowac... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu ale z was overclokowcy, juz wszyscy kturzy osiagna 2.2 gh robia szum moze zmierzysz sie zemna 2.5 gh na 1.89 V stablo i jeszcze bede dalej testowac bo to nie wszystko - szkoda ze juz go sprzedalem, oj szkoda, niech ktos da mi namiary na ftp to podesle mu testy

apropos jeszcze tego... mialem juz 2,6 (13x200) ale pofco mam az tak przemeczac procka ?? i do tego jeszcze jakies cuda wymyslac zeby chodzil stabilnie i sie nie przegrzewal... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w koncu z kims powalcze a te 2.6 bylo w windzie czy tylko post, teraz jade na 2515 mhz zobaczymy co bedzie dalej.

 

Vip moze bys tak wyslal koledze ta poczte ktura ci wyslalem bo odemnie za dlugo trwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ja zmienilem dis vulcano9 na 11 i jest logo mam teraz 2530 mhz losmos jak na bartka, mysle ze dojde do tych 2.6 gh, mam teraz 3.7 stopnia pod cpuidle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ja tylko zrobie moje super chlodzonko - na ktorym bedzie ze 20-30*C na procku w lecie a ponizej 20*C w zimie, a pod koniec pazdziernika mam zamiar bartona tez kupic - wtedy sie poscigamy co wy na to - 2.7GHz??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 2500 mhz stabilne przeszlo wszystkie testy. Jak Raptor sie sprawi to pusci testy na forum.

 

A teraz ciepla buleczka prosto z fabryki

AXDA 2500 KV4D Y857388280215 AXDEA 0327 TPIW

 

Czas pokaze co potrafi ale sprzedaje sie szybko.

Testy wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos zapoda jakies testy z CINEBENCH 2003 albo Video 2000 (jakies neutralne testy) bo sie chce dowiedziec co jest wart moj Pentak z takim wykreconym Bartkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad je ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ???

Zawsze mozemy zrobic

 

Nowy bartek kreci sie tylko 15 mhz mniej - ma spilowane kly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...