Skocz do zawartości
Radzyn69

Wydajny laptop do pracy i czasem do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakiś czas temu tutaj szukałem podzespołów do nowego blaszaka. Moje zakupy zakończyły się póki co na kupnie 32 calowego monitora AOC 32g1. Ostatnio zmieniłem swoje "potrzeby" względem komputera. Gram i tak jak mam czas (a przy mojej pracy + dwójka dzieci czasu jest malutko ;) ) na Playstation 4. Na PC jedynie jakieś strategie od Total War czy gier Paradoxu oraz Football Manager. A też sporo jeżdżę.

 

Pomyślałem, że jednak zakupie laptop. Skorzystam ja i także żona do swojej pracy. Ma być wydajny, ponieważ:

- Odpalam kilka maszyn wirtualnych

- Na dysku MS SQL i wiele instancji oraz MS VISUAL STUDIO

- Czasem renderowanie

Co do gier to strategie nie potrzebują wiele ale nie obrażę się jak odpalę nowe Call of Duty, które teraz gram na PS4 czy w przyszłości Cyberpunk.

Oczywiście laptop też byłby podpinany do monitora AOC 32 cali gdy jestem stacjonarnie. I tu pytanie jak bardzo traci jakość obraz przy połączeniu (HDMI czy DP) i czy będę miał odświeżanie takie jak ma monitor czyli 144hz? Do tego jakaś dobra stacja dokująca.

Szykowałem się aby wydać ciut więcej i wybrać jakiś ASUS STRIX ROQ. Jednak co do ceny/jakość bardzo mocno zwrócił moją uwagę ASUS TUF GAMING  a szczególnie ten z rtx 2060:

https://www.x-kom.pl/p/506208-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505dv-r7-3750h-16gb-5122tb-win10.html

Oczywiście bym rozszerzył do 32 gb RAM. Czy ktoś z Was poleca taki laptop? A może coś innego?

 

Z góry dziękuję :)

 

Edytowane przez Radzyn69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2020 o 22:37, Kruk32 napisał:

Nie rób spamu... Jak już polecasz laptopy, to może zacznij używać argumentów? 

 

W dniu 5.06.2020 o 13:27, Radzyn69 napisał:

Ten Dell też jest interesujący.

Teraz pytanie o zestaw co lepsze z mobilnych układów:

Ryzen 7 + RTX 2060

Intel I7 9750 + 1660TI

 

Bo I7 + rtx2060 jak rozumiem to piekarnik?

 

A ja zapytam tak. Jeśli możesz poczekać to poczekaj na nowe ryzeny. Albo zainteresuj się nowym asusem z ryzenem r7, który bije na łeb i7 https://www.x-kom.pl/p/566808-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-a15-r7-4800h-16gb-512-144hz.html. Jest też wersja z rtx2060, ale to różnica 13-17% więc według mnie nie warto za tyle dopłacać, tym bardziej że temperatury są dość spore.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...