Skocz do zawartości
namthar

Dwa monitory (w tym 21:9 zakrzywiony) do gier i pracy (webdev, gamedev) ok 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić zestaw dwóch monitorów i zamontować je na uchwycie (lub dwa uchwyty) przymocowanym do biurka. Budżet ok. 5000zł

Cel:

  • gry
  • praca (web dev, game dev - Unity)

Przy czym:

  • główny monitor - ok. 34'' 21:9, zakrzywiony, min. 100Hz, USB-C (do gier, pracy)
  • drugi monitor - 16:9 (głównie praca, myślę, że głównie w pozycji pionowej)
  • oba monitory najlepiej z tym samym typem matrycy (?) - chodzi głównie o to, by odzwierciedlenie kolorów było takie samo na obu
  • oba najlepiej z tą samą rozdzielczością (oraz rozmiarem) pionową (nie jest to wymóg)
  • uchwyt - myślałem o czymś takim (ale tu również jestem otwarty na sugestie)

Czy taki układ w ogóle ma sens (oba na uchwycie/tach, dwa dość duże monitory)?

Jestem otwarty na wszelkie sugestie nie tylko odnośnie konkretnych modeli, ale również zmian w konfiguracji, jeśli ktoś z doświadczenia wie, że coś tu nie będzie grało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz 2 monitory z taką samą rozdziałką pionową to 3440x1440 + 2 560 x 1 440 powinno być najlepszą opcją .

1 monitor

MSI Optix MPG341CQRV za 3 499 zł lub MSI Optix MPG341CQR za 4 149 zł , tylko 2 spełniają wszystkie twoje wymagania dot. monitora 34" .

Oba na matrycy VA , pierwszy ma odświeżanie 120 hz a drugi 144 hz , reszta parametrów i wyposażenie to samo - 1 ms czas reakcji , kontrast 3 000 : 1 , jasność 400 cd/m^2 , 2xHDMI + 1xDP + 1xUSB-C .

Drugi z racji budżetu raczej odpada , na morele najtańszy monitor 2 560 x 1440 na matrycy VA to koszt ~1 300 zł

2 Monitor

Samsung C27JG50 za 1 300 zł lub AOC CQ32G1 za 1 439 zł

 

Ceny z morele.net

Edytowane przez reyden
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...