Skocz do zawartości
Iean

Jaki kompatybilny Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na obecną chwilę mam 16gb ramu cruciala (2x8GB) https://www.x-kom.pl/p/509888-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-2x8gb-3000mhz-cl15-ballistix-sport-lt-red.html który niestety nie jest już sprzedawany a ja chciałbym rozbudować sobie to do 32GB i tutaj zaczyna się moje pytanie jaki ram powinienem dobrać żeby wszystko ładnie współgrało. Pytam się bo jestem w tym temacie dość zielony (kiedyś tylko dokupywałem takie same kostki ale to czasy ddr2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR2 czy DDR4 to ten sam schemat. Musisz dokupić pamięci o tych samych parametrach, czyli w Twoim wypadku 3000Mhz cl15.

Tutaj masz takie nawet tej samej firmy - link

Ale widzę, że Twoje pamięci można jeszcze dostać, np w tym sklepie - link

Edytowane przez wysio
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka platforma - Intel czy AMD .

Najlepiej brać dowolne 3 000 mhz CL15 , najtaniej to Corsair Vengeance LPX 2x8GB DDR4 3000 mhz CL15 za 379 zł( niebieskie )  , w tej samej cenie też są G.Skill Ripjaws V .

Za 3 zł więcej masz czarne Corsairy Vengeance LPX .

Ceny z morele.net

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, wysio napisał:

DDR2 czy DDR4 to ten sam schemat. Musisz dokupić pamięci o tych samych parametrach, czyli w Twoim wypadku 3000Mhz cl15.

Tutaj masz takie nawet tej samej firmy - link

Ale widzę, że Twoje pamięci można jeszcze dostać, np w tym sklepie - link

Ten sklepik net-s to na jakąś firmę krzak mi wygląda 20% negatywnych opinii w ostatnim miesiącu.

20 minut temu, reyden napisał:

Jaka platforma - Intel czy AMD .

Najlepiej brać dowolne 3 000 mhz CL15 , najtaniej to Corsair Vengeance LPX 2x8GB DDR4 3000 mhz CL15 za 379 zł( niebieskie )  , w tej samej cenie też są G.Skill Ripjaws V .

Za 3 zł więcej masz czarne Corsairy Vengeance LPX .

Ceny z morele.net

Platforma AMD ryzen7 2700x, Dziękuję za propozycje, zamówione czarne Vengeance. 

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...