Skocz do zawartości
HiSpect

Modernizacja - czy jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się od jakiegoś czasu nad modernizacją swojego sprzętu, głównie dlatego, że nie chcę się za jakiś czas znów złapać na tym, że żeby pograć na sensownych detalach w nowy gry, będzie trzeba kupić cały zestaw. Chciałbym się poradzić co do tego, jakie komponenty jest ewentualnie sens wymienić na chwilę obecną

i5 6600K @4400mhz

Palit GeForce GTX 1070 JetStream 8GB

ASRock Z170 Extreme 4

SSD GoodRam 240 GB + HDD 1TB

G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3200MHz,  CL16

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (tutaj nadmienię, że bez wymiany CPU nie ma sensu wymieniać tego chłodzenia, CPU wyżej już nie chce iść, a chłodzenie sobie radzi)

Corsair CX 550W

AOC C24G1 144hz + AOC i2369Vm

Wszystko to siedzi w gladiusie M35W ze 140+120mm na froncie, 2x120mm na topie i 1x120mm z tyłu.

Tak jak pisałem sprzęt głównie do gier, zarówno single jak i multiplayer. Zastanawia mnie czy wymiana GPU na powiedzmy RTX 2070 czy GTX 1080 ma sens? I czy zasilacz i procesor w takim wypadku też musiałbym wymieniać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prockiem da się nie wiele zrobić ,masz jeden z mocniejszych procków na ten socket/chipset , lepszy procek to tylko I7 7700K

Jak chcesz lepsze CPU to zmiana platformy wchodzi w grę .

Zamiast RTX2070 brał bym RTX2060 Super albo RTX2070 Super , 2060S jest równie wydajny i lekko tańszy ( nie wiem czy czasem zwykły 2070 nie staje się powoli EOL ) .

Zasilacz da radę z RTX-ami ale bez wymiany platformy się nie obejdzie jak chcesz mieć sensowny sprzęt do gier

 

PS. Nie ten dział .

Edytowane przez reyden
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie, jak masz trochę chęci i wiedzy możesz próbować modyfikować BIOS i wsadzić w to jakiegoś 8X00/9X00.

Tak z pół roku temu stałem przed podobnym dylematem. Rozważałem właśnie zabawę z BIOSem i przesiadkę z i5 7500 na jakieś kawowe i5. Ale wjechał R5 1600AF cały na biało i zmieniłem platformę i5/H170/8GB 2133 na R5/B450/16GB 3000 dokładając do interesu niewielką sumkę. Teraz ceny troszkę poszły w górę, więc nie wiem co wyjdzie lepiej finansowo i czy masz chęć w ogóle bawić się we flashowanie MB. Jeżeli nie masz ochoty na takie zabawy, to jw.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...