Jump to content
yatokami89

Problem z Wentylatorami i brakiem złącz na MOBO

Recommended Posts

Witam forumowiczów, piszę z zapytaniem ponieważ posiadam płytę główną Gigabyte B450M DS3H i zamówiłem sobie obudowę Regnum RG6V TG (Bez led-ów). 
Pytanie brzmi następująco, sama obudowa posiada 4 wentylatory, moja płyta główna posiada tylko 2 złącza - jedno na CPU, drugie na zwyczajny wentylator.
Natomiast, obudowa posiada coś na styl rozgałęzienia na więcej slotów do wentylatorów z jednego robi się 4.
Czy po podłączeniu tego rozgałęzienia do płyty głównej nic się nie stanie? 

Posiadam również taki kabel: https://allegro.pl/oferta/adapter-rozdzielacz-kabel-molex-3-pin-wentylator-7452288670
I drugie pytanie brzmi, czy jeżeli podepnę ten kabel molex do zasilania, i wepnę go do tego rozgałęzienia na obudowie spokojnie będę mógł podpiąć te 4 wentylatory bez obawy o nic? 
Wiem że nie będę mógł kontrolować ich mocy. 

(Proszę też posługiwać się w miarę prostym językiem, nie jestem zbyt doświadczony jeżeli chodzi o te sprawy).

W dniu 7.06.2020 o 14:28, yatokami89 napisał:

@Setnik nie będzie problemu z napięciem kiedy podłącze pod jedno wejście aż 4 wentylatory? 

Nie, bo fan hub zazwyczaj się podpina do wtyczki SATA, a kabel do płyty służy jedynie jaki komunikacja, tak by bios mógł sterować wentylatorami PWM.

Ten z obudowy może być problematyczny jeśli nie posiada złączki do zasilacza.

Edited by SpiderMAN