Skocz do zawartości
yatokami89

Problem z Wentylatorami i brakiem złącz na MOBO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, piszę z zapytaniem ponieważ posiadam płytę główną Gigabyte B450M DS3H i zamówiłem sobie obudowę Regnum RG6V TG (Bez led-ów). 
Pytanie brzmi następująco, sama obudowa posiada 4 wentylatory, moja płyta główna posiada tylko 2 złącza - jedno na CPU, drugie na zwyczajny wentylator.
Natomiast, obudowa posiada coś na styl rozgałęzienia na więcej slotów do wentylatorów z jednego robi się 4.
Czy po podłączeniu tego rozgałęzienia do płyty głównej nic się nie stanie? 


Posiadam również taki kabel: https://allegro.pl/oferta/adapter-rozdzielacz-kabel-molex-3-pin-wentylator-7452288670
I drugie pytanie brzmi, czy jeżeli podepnę ten kabel molex do zasilania, i wepnę go do tego rozgałęzienia na obudowie spokojnie będę mógł podpiąć te 4 wentylatory bez obawy o nic? 
Wiem że nie będę mógł kontrolować ich mocy. 

(Proszę też posługiwać się w miarę prostym językiem, nie jestem zbyt doświadczony jeżeli chodzi o te sprawy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podepniesz te oryginalne z obudowy nic nie trzeba robić, jeżeli zaś zamierzasz mieć różne to  potrzebujesz aktywnego huba.

Edytowane przez Setnik
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2020 o 14:28, yatokami89 napisał:

@Setnik nie będzie problemu z napięciem kiedy podłącze pod jedno wejście aż 4 wentylatory? 

Nie, bo fan hub zazwyczaj się podpina do wtyczki SATA, a kabel do płyty służy jedynie jaki komunikacja, tak by bios mógł sterować wentylatorami PWM.

Ten z obudowy może być problematyczny jeśli nie posiada złączki do zasilacza.

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...