Skocz do zawartości
SlipknoT1986

Niskie obroty chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem płytę główną msi mpg x570 gaming plus na asus tuf x570 gaming plus i zauważyłem że obroty maksymalne pompy zmniejszyły się z 2200rpm. na 1570rpm. Chłodzenie to coler master liquid moly 240. W biosie (zaktualizowany do najnowszej wersji)  jest ustawione na masymalne obroty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chłodzenie podłączyłeś do gniazdka na płycie z obsługą POMP? Czy ustawiłeś na chłodzeniu i w biosie opcję PWM? Tak na marginesie, po cholerę dajesz pompę AIO na max-a? Czy to chłodzenie nie ma opcji sterowania PWM (łatwo to sprawdzić po tym ile żył ma wtyczka do podpięcia do płyty, jeśli 4 to ma PWM).

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w instrukcji płyty. Do zasilania pompy aio są dedykowane gniazda na płycie (w tych lepszych płytach). Mają one lepszą/większą obciążalność prądem pompy (nie upalisz gniazda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobierz instrukcję:

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/TUF_GAMING_X570-PLUS/E15235_TUF_GAMING_X570-PLUS_UM_WEB.pdf

Strona 16-ta instrukcji (1-2 rysunek płyty głównej). Masz tu namalowane kreski z numerami. Nr 2 to gniazda do zasilania chłodzenia i widać tam jedno opisane AIO_PUMP. Do tego gniazda (i tylko do tego, podpinasz chłodzenie wodne procka) w opcjach Biosu dla tego gniazda ustawiasz sterowanie PWM i zapominasz o sprawie.  

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że pompę masz podłączoną pod zasilanie zasilacza ale tak czy inaczej MUSISZ mieć jeszcze podłączone jej sterowanie pod odpowiednie gniazdo na płycie. Podałem Ci które. Zrób zdjęcie i zobaczymy. Strona 28 (1-14) instrukcji masz dokładnie rozrysowane gniazdo sterowania do pompy: AIO_PUMP. Do tego gniazda masz podłączone sterowanie?

Tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=J4yXbr0hy20

Jak wół 2 minuta 8 sekunda widać, że jest wtyczka do sterowania i o nią się rozchodzi gdzie jest podłączona. Z opisu chłodzenia, nie wydaje mi się żeby było jakieś dodatkowe zasilanie z zasilacza, ale mogę się mylić...

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...