Skocz do zawartości
SlipknoT1986

Problem przy logowaniu do systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku zaznaczę że mam aktualną wersje biosu. Problem polega na tym że do niedawna wszystko wyglądało ok, gdy włączyłem opcję turbo to miałem stały zegar 4.300ghz a od paru dni zrobiło się 4250ghz więc postanowiłem przywrócić ustawienia domyślne na płycie głównej. Teraz nie mogę ustawić xmp, mam pamięci 3200 a widzi mi 2133 i zegar procesora w biosie jest cały czas 3.90 (ryzen 3800x) bez względu na to czy ustawię opcję turbo. Wcześniej gdy włączyłem tą opcję to zegar wyświetlał się 4.30. Jeżeli chodzi o rzeczywiste taktowanie w trakcie grania, to zegary skaczą tak jak powinny ale bios zupełnie tego nie wyłapuje. Mam też pytanie odnośnie napięcia na procku, 1.445V przy standardowym zegarze 3.900ghz, to chyba za dużo. Żeby było jeszcze śmieszniej, gdy włączę opcję turbo i mam zegary 4.250ghz to napięcie z 1.445 spada do 1.375... o co tu chodzi?

Edytowane przez SlipknoT1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od tego gdzie jest czujnik i czy działa prawidłowo, oraz jaki ma zakres. W tego tego typu programach masz np tmpinX gdzie X to jakiś numer. Jak się przyjrzysz na wzrosty i spadki danych wartości w trakcie obciążenia to rozeznasz się która wartość odpowiada za sekcję. A czy będzie to prawidłowy pomiar? Cieżko powiedzieć, ja sprawdzam z dodatkowym sprzętem (pirometr) ale jeżeli nie masz dostępu to ciężko. Ewentualnie pomacać radiator, byle ostrożnie ;)

Spróbuj BIOS zaktualizować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może oznaczać że ustawienia xmp w biosie po ustawieniu profilu 1 lub 2 pamięci wskakiwały od razu z 2133mhz na 3200mhz (bez konieczności restartu), a po przywróceniu ustawień fabrycznych dopiero po restarcie? to samo jest z zegarem procesora, wcześniej gdy włączałem opcję turbo boost, zegar w biosie od razu wskakiwał z 3.90 na 4.30 a teraz widać go dopiero po zapisaniu i restarcie oraz ponownym zalogowaniu do biosa. Zacząłem też trochę zagłębiać się w napięcie procesora i w biosie wyłączyłem w zakładce "oc" boost precison i napięcie z proca spadło z 1.440 na 1.012, czy to normalne?

Edytowane przez SlipknoT1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na starcie powiem że domyślam się skąd ten błąd, chodzi o oprogramowanie do asusa (płyta główna asus tuf x570 gaming plus) miałem problemy z długim 20sek. restartowaniem się komputera (gdy robiłem restart, nie żeby sam sie restartowł) udało mi zmniejszyć czas oczekiwania do 6-7sek. poprzez odinstalowanie wszystkich programów asusa odnośnie rbg czy asus armory. Problemem jest natomiast pojawiające się czarne okno (wiersz poleceń) przy każdym zalogowaniu się do windy. Nie wiem jak je usunąć.

2.jpg

Edytowane przez SlipknoT1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałeś syf od producenta płyty, a to jest pozostałość po tym piał załadować VM, by mógł monitorować( RGB czy PWM).

Wyłącz jeszcze resztę w autostarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...