Skocz do zawartości
lisek9009

Komputer do AutoCAD, Solidworks, Inventor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój kolega chce złożyć komputer pod w/w programy. Sęk w tym, że chce zrobić to jak najtaniej. Dobrze by było tez aby później można było jakoś rozbudować stacje. Także chciałbym was prosić o pomoc, gdyż ja wielkiej wiedzy na ten temat nie mam.

kwota 2000-2500 max

Edytowane przez lisek9009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw
z polecanych za 2 600 zł po zmianie GTX1650 na GT1030 powinien się zmieścić w cenie .

A masz tam 6 rdzenowego ( i 12 wątkowego ) Ryzena 5 oraz 8 GB ram , płyta po update biosu pozwoli na instalację procków Zen 2 ( może nawet Zen 3 ale to jest jeszcze nie pewne ) .

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw za 2410zł

  • Ryzen5 3400 G  ze zintegrowaną grafiką, która spokojnie wystarczy 

(lub podmienić na Ryzen 5 2600 , ale on nie ma zintegrowanej grafiki i trzeba dokupić coś taniego np. GT1030  jak radzi @reyden lub nawet wyrwać od kogoś używaną)

  • MSI B450-A PRO MAX - lepsza płyta od AsRock'a
  • Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16
  • Zasilacz SilentiumPC Vero L3 600W

- 500W wystarczyłby , ale wrzuciłem 600W  (jedynie 30zł droższy) z myślą o zmianie na mocniejszy procesor + grafikę w przyszłości

  • Dysk SSD Kingston A2000 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe
  • Obudowa Sharkoon M25-V - bardzo porządna obudowa (są wersje z oknem), ale to już kwestia gustu.

W przyszłości dołożenie RAM i zmiana procka ma mocniejszy z większą ilością rdzeni/wątków.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla siebie za chwilę będę składał taki komputer do CAD. Te programy korzystają wyłącznie z jednego rdzenia! Czyli jeśli skromny budżet to w zupełności wystarczy 4/8 czyli Ryzen 3300X. W turbo 4.4Ghz. Najważniejsza to ilość RAM 16GB 3200 CL16 to absolutne minimum. Teraz już tyle wykorzystuję. Grafika może być używana GF za 300zł z dużą ilością rdzeni CUDA. Jeśli musi być nowa to aktualnie opłaca się kupić do tych zastosowań Radeon RX 580 8GB za 700zł (nowy! aledrogo) i zrobić undervolting. Szybki dysk SSD już polecono. Za rok dokupi więcej ramu i jakąś nowoczesną, energooszczędną grafikę. Odradzam zintegrowane APU starej generacji bo tam zegary turbo poniżej 4GHz. Można ewentualnie rozważyć nowe Ryzem APU bo mają już turbo powyżej 4ghz ale nie opłaca się już do tego wpychać w przyszłości lepszej grafiki. Podsumowując dla siebie wybrałem
Ryzem 3300X - 600zł
Płyta B450 - 400zł
16GB 3200 CL16 - 300zł
Zasilacz ok 500W - 350zł z 5 lat gw
RX 580 8GB nowy - 700zł - undervolting!
SSD już mam, wy wydacie 300zł na 500GB
Jedyne na czym można zaoszczędzić to używana grafika. -400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2020 o 19:55, lisek9009 napisał:

Witam, mój kolega chce złożyć komputer pod w/w programy. Sęk w tym, że chce zrobić to jak najtaniej. Dobrze by było tez aby później można było jakoś rozbudować stacje. Także chciałbym was prosić o pomoc, gdyż ja wielkiej wiedzy na ten temat nie mam.

kwota 2000-2500 max

 

Cześć, nie wiem czy pytanie jeszcze aktualne, ale jeżeli ma być najtaniej to moim zdaniem warto wybrać komputer używany. Sam na takim projektuję w programie Ironcad, który jest podobny do SolidWorks i Inventor. 

Za używany pc z  i7-6700, 16GB RAM, 120 GB SSD, 500 HDD  dałem 1600 zł, do tego  używany GTX 1060 6GB za 700 zł. Łącznie  wyszło 2 300  na alledrogo. Pracuje się bardzo komfortowo, a przy okazji można również zagrać w nowsze gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...