Skocz do zawartości
Lurxe

Monitor do 900zł FPS

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka w najbliższych daniach mam zamiar zakupić zestaw z monitorem.

OD monitora wymagam 144hz i 1ms reakcji.

I mam pytanie który z tych będzie najlepszy do gier FPS (CS:GO,COD itd..).

https://www.x-kom.pl/p/266119-monitor-led-24-acer-xf240hbmjdpr-czarny.html#Specyfikacja

https://www.x-kom.pl/p/391415-monitor-led-24-benq-zowie-xl2411p-czarny.html

https://www.x-kom.pl/p/531086-monitor-led-24-lenovo-g25-10-czarny-gaming.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych 3 , to padaki na matrycy TN .

Niestety w tym budżecie to będzie ciężko o dobry  monitor 144 hz 1 ms na matrycy VA czy IPS , do 900 zł jest tylko Asus VP249QGR , 24" , FHD na matrycy IPS , 1 ms czas reakcji i matowa powłoka oraz AMD FreeSync .

W morele.net za 859 zł , w x-kom za tyle samo .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, reyden napisał:

Żaden z tych 3 , to padaki na matrycy TN .

Niestety w tym budżecie to będzie ciężko o dobry  monitor 144 hz 1 ms na matrycy VA czy IPS , do 900 zł jest tylko Asus VP249QGR , 24" , FHD na matrycy IPS , 1 ms czas reakcji i matowa powłoka oraz AMD FreeSync .

W morele.net za 859 zł , w x-kom za tyle samo .

Chce je tanio kupic wiec 1000 max mogę dać.

Jakie do tej ceny bys polecal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN to padaka? Do gier ten rodzaj matrycy właśnie się sprawdzi ze względu chociażby na czas reakcji. Lepsze matryce są raczej dla grafików, a z podobnymi parametrami do TN już dużo więcej kosztują...

Kolega kupił taki - nie pamiętam, czy to ten sam dokładnie model - i jest zadowolony.

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-aoc-g2790px?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=879803&utm_campaign=2020-06&ceneo_spo=true

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wysio napisał:

TN to padaka? Do gier ten rodzaj matrycy właśnie się sprawdzi ze względu chociażby na czas reakcji. Lepsze matryce są raczej dla grafików, a z podobnymi parametrami do TN już dużo więcej kosztują...

Kolega kupił taki - nie pamiętam, czy to ten sam dokładnie model - i jest zadowolony.

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-aoc-g2790px?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=879803&utm_campaign=2020-06&ceneo_spo=true

W takim razie który z wymienionych przeze mnie byłby najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie warto dołożyć.  IPS i 27'  Fakt w FHD,  ale w tej cenie nic nie znajdziesz do tego z 144 hz.  TN to padaki  jak już ktoś wspomniał w tym temacie. Nawet jak zechce Ci się  obejrzeć film to lepiej to będzie wyglądać  na IPS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2020 o 23:08, Lurxe napisał:

Jednak cena  wyższa niz 900 a nie chce więcej wydawać.

A teraz nagle podajesz monitor z 1200zł? czyli jednak myślisz o wydaniu większej kwoty? 

Bądź osobą konkretną, bo tak można sobie pisać bez końca... Nawet na wielkość monitora nie jesteś zdecydowany. A tego już Ci nikt nie podpowie, bo to zależy od Twoich upodobań i miejsca na biurku. Osobiście bym wziął większy.  AOC dziwna firma, więc wolałbyś rozpoznawalną markę, jak Asus.... Sklep też tylko jeden istnieje.... 

Tu masz test tego monitora - link

Reasumując: AOC jest nowszą konstrukcją i ma lepsze, bardziej równomierne podświetlanie.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wysio napisał:

A teraz nagle podajesz monitor z 1200zł? czyli jednak myślisz o wydaniu większej kwoty? 

Bądź osobą konkretną, bo tak można sobie pisać bez końca... Nawet na wielkość monitora nie jesteś zdecydowany. A tego już Ci nikt nie podpowie, bo to zależy od Twoich upodobań i miejsca na biurku. Osobiście bym wziął większy.  AOC dziwna firma, więc wolałbyś rozpoznawalną markę, jak Asus.... Sklep też tylko jeden istnieje.... 

Tu masz test tego monitora - link

Reasumując: AOC jest nowszą konstrukcją i ma lepsze, bardziej równomierne podświetlanie.

To już człowiek nie możne się zapytać z ciekawości tylko oznajmić trzeba... 

Fakt zapomniałem podać wytycznych ale myślałem ze to nie sprawi aż takiego problemu mój błąd widocznie.

Nie szukam rozpoznawalnej marki tylko po prostu chce zakupić to jak najszybciej, czekam już po prostu tydzień i dalej nie mam konkretnej odpowiedzi. Bo tylko monitor został wybrać i zamawiam, wiec tylko on mnie blokuje.

Zestaw kupuje w xkom wiec po prostu wygodniej mi jest zakupić wszystko w jednym sklepie a nie latać po innym ale dla ciebie to ewidentnie problem.

Wytyczne jakbyś ktoś potrzebował.

24 lub 27 obojętne i ten i ten mi pasuje.

144hz odświeżania i 1ms reakcji oraz mały input lag.

Matryca może być TN ale żeby po kalibracji były w miarę fajne kolorki chyba ze jaka fajny IPS się znajdzie w tej cenie.

Cena dalej zostajemy przy 900zł chyba ze dopłata w wielkosic 50zł różnicy mi nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż jeszcze te parę złoty to matrycy z IPS. Monitor będziesz miał na lata, a 100 zł to się wydaje w Biedronce podczas jednych zakupów. Później będziesz żałować. Wiem, co mówię.
Ps. I dziękuję Ci, bo dzięki Tobie przyjrzałem się dokładniej temu monitorowi AOC kolegi i dziś go zamówiłem. Niby nie jest mi taki niezbędny, bo bardzo mało już gram i mało siedzę przed kompem, ale jak mi kolega włączył grę, to byłem pod mocnym wrażeniem. Może na nowym monitorze znów mnie najdzie na giercowanie. I te kolory....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...