Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W najblizszym czasie bede kumplowi stawial dobrze (mam nadzieje) wykrecona maszynke na PIV. Wlasciwie wszystko juz obgadane, pozostaje tylko kwestia jaki to ma byc pentak. W gre wchodza dwa:

1./ PIV 2.0AGhz (20x100)

2./ PIV 2.26BGhz (17x133)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nielepiej tak jak ty masz 1,6A ?? Jesli nie to chyba oczywiste ze ten na FSB 133. A tak przy okazji to ten twoj Epox to chyba najlepsza plyta pod sloncem !!!

Wlasciwie to chodzi mi o mnoznik, ja wiem ze im wieksza przepustowosc pamieci tym lepsze wyniki platformy PIV ale ten problem mozna jakos obejsc. Powiedzmy ze problemem bedzie FSB, wtedy z osiagnieciem 2.0A@2.8Ghz bedzie latwiej niz 2.26B@2.8Ghz.

Co do mojej plyty, to jest naprawde super, zwlaszcza z najnowszym biosem 2617 dostepnym od kilku dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nielepiej tak jak ty masz 1,6A ?? Jesli nie to chyba oczywiste ze ten na FSB 133. A tak przy okazji to ten twoj Epox to chyba najlepsza plyta pod sloncem !!!

Wogole EPoXy są zajebiste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm kiedyś chyba sie naucze to robić....:) ps. jestem za tym 2 GHz PVI :) po co przepłacać przecież oba mają tyle samo cache-u :) a z podkrecaniem raczej nie będzie problemu do np. 2,7 Ghz... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może gdzie kupić tego epoxa 4g4a+ ???????? Patrzyłem w e-sklepach i na wgk i niema  :cry:  :cry:  :cry:

Ja kupilem w Pronoxie ale jest w kilku innych miejscach, poszukaj np. google.com (4G4A+ plyta cena itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie FSB 133 to chwyt reklamowy.

Proc ma teoretycznie większą wydajność ale mniejsze możliwości podkręcania.

NP. p4 2.0a(100)<2.0a(133) Ale ten drugi ma zmniejszony mnożnik i zwiększone FSB wienc nie będzie się dobrze kręcił. :cry:

Ale żeby spojżeć na to z innej storny to mamy tak:

2.0a(20x100 O/C 20x133=2660)>2.0a (15x133)

Więc lepiej kupic 2,0a i podkręcać go na maxa albo kupić p4 2400 na 100 i jeszcze lepiej o/c :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to ten na magistrali 100Mhz ma przepustowość 3,2GB- tyle, co daje nam DD-R400 lub Rimm800. Za to ten na 133 Mhz ma 4,2GB przepustowości. Jeżeli więc nie zaopatrzy się w leprze pamięci niż powyższe np. Rimm 1066 nie widę sensu kupowania tego proca na 133 Mhz, bo proc zwyczajnie będzie czekał na porcję danych od pamięci. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...