Skocz do zawartości
Dives93

Brak obrazu na nowej platformie.

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłem składać PCta. Z nowych części doszedł Ryzen 1600 AF, msi b450m pro-vdh i 8GB RAMu Patriota. Ze starego komputera przełożyłem 660ti, zasilacz SPC 600W, dyski i kartę Wi-Fi.

Po podłączeniu wszystkiego uruchomiłem komputer, ale nie pokazał się obraz. Kręcą się wentylatory od CPU, GPU i w obudowie. Świeci się dioda na płycie głównej. Karta dobrze siedzi w gnieździe, zasilanie jest podłączone. Próbowałem też wsadzić GTS 450 i podłączyć innym kablem do monitora, bez rezultatu. Monitor sprawny. Jakieś pomysły co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij wszystkie dyski/napędy i karty rozszerzeń.  Zostaw tyllko GPU i proc i RAM. Spróbuj odpalić. Jak dalej będzie brak obrazu to sprawdź kości RAM. Wyjmij jedną kość i na przemian próbuj wkładać raz jedną i potem drugą. Testuj na jednej kości.   Dobrze też sprawdzić kabel od monitora.  Rozumem że zasilanie procka i GPU podłączone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie podłączone. Zrobiłem wszystko co napisałeś, łącznie z odłączeniem peryferiów. Samo GPU, CPU i na przemian testy RAMu. Na monitorze ciągle brak sygnału. To możliwe, że źle zamontowałem CPU? Dałem "strzałkę do strzałki" tak ja zawsze z prockami Intela robiłem. Możliwe żeby płyta miała zły bios?

 

Edytowane przez Dives93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz sprawdziłem. Procek dobrze zamontowany. Wszystko powinno być oki. Możliwe że jakiś komponent jest walnięty? Myślę czy nie pójść do serwisu żeby ktoś bardziej ogarnięty rzucił na to okiem. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dives93 napisał:

Jeszcze raz sprawdziłem. Procek dobrze zamontowany. Wszystko powinno być oki. Możliwe że jakiś komponent jest walnięty? Myślę czy nie pójść do serwisu żeby ktoś bardziej ogarnięty rzucił na to okiem. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

To najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem wszystko jeszcze raz. Nie pomogło ale zauważyłem diodę. Sprawdziłem w instrukcji i jest to dioda CPU (świeci na biało, pozostałe 3 nie palą się więc chyba ok). Zamontowałem procesor jeszcze raz i brak poprawy. Piny chyba są w porządku, procek chyba też w gnieździe siedzi dobrze. Mogłem dostać walnięta sztukę, czy może to problem z biosem?

Edytowane przez Dives93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Sprawdź na stronie producenta. Powinna być lista wspieranych CPU.

Sprawdź przewód zasilania CPU, ale skoro rozkładałeś i składałeś PC to i tak pewnie to zrobiłeś. Jeśli zasilacz jest modularny to popraw go przy zasilaczu. Odepnij PC od prądu, wyjmij baterię CMOS i rozładuj płytę włącznikiem komputera, włóż baterię i sprawdź czy zadziała.

Poluzuj śruby radiatora, może za mocno dokręcasz wyginając lekko płytę i coś nie styka.

Z tymi diodami też pewności nie ma. Ostatnio u mnie nie łączył RAM i świeciły się przy różnych włączeniach dioda ramu albo dioda dysków twardych.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem zasilanie, poluzowałem chłodzenie, zresetowałem bios. Niestety ciągle to samo :( Kurcze, mam nadzieję, że płyta nie jest walnięta. Proc dopiero przyszedł, ale MOBO mam już od miesiąca więc nie mogę zwrócić i będzie trzeba reklamować, a się napaliłem na gierki bez bottlenecka w postaci q6600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Byłem w serwisie i okazało się, że problemem są pamięci. Aktualizacja BIOSu (wersja z czerwca 2020) nie pomogła. Kupiłem inny RAM, co prawda tylko 2666Mhz (hyperx), ale za to od razu 16GB i mam problem z głowy. Dzięki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...