Skocz do zawartości
Gość

Chłodzenie do i7-4790

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

planuję wymianę procesora z i5-4460 na i7-4790. Płyta bez możliwości OC, procesor bez k. Stary i5 pracuje sobie ze stockowym chłodzeniem, w obudowie Zalman ZM-T2, zwykle niewiele przekraczając 60 stopni pod obciążeniem.

Czy przy i7 i tym samym chłodzeniu mogę liczyć na równie przyzwoite temperatury, czy może od razu brać jakiś lepszy cooler? Jeżeli lepszy, to co polecacie? Cooler musi być niski i w cenie adekwatnej do wieku sprzętu, który ma chłodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa ma jeden wentylator z tyłu i zaskakująco dobry przewiew jak na tak małe badziewie. Jakimś sposobem zmieściłem w niej nawet GTX 1060 i też się nie grzeje. Całość działa sprawnie od lat.

Moje wątpliwości wzbudza tylko różnica między i5 a i7. Teoretycznie TDP to samo, ale jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zablokowanym I7 chłodzenie box spokojnie da radę .

Twoja buda ma miejsce na wentylator 120 mm z przodu ( do tego 2 x 92 mm z boku i 1x 120 z góry ale to szczegół ) , dobrze by było tam wstawić wentylator , z tyłu jest wentylator 92 mm .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za poradę. Spróbuję ze standardowym chłodzeniem i zobaczę, co się będzie działo.

Dodatkowe wentylatory dotychczas nie były niezbędne, ale zdaję sobie sprawę z możliwości ich instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak skusiłem się na Spartana. Po wszystkim temperatury porównywalne z dotychczasowymi, więc jest dobrze.

Mam jeszcze jedno pytanie. Wentylator 92 mm z tyłu obudowy wymagał wymiany. Wsadziłem to:

https://www.morele.net/titan-tfd-9225l12z-479891/

Tragedii nie ma, ale nie jestem jednak do końca zadowolony z poziomu hałasu. Zastanawiam się, czy wymiana na coś lepszego przyniosłaby istotną różnicę. Noctua, be quiet!? Coś z PWM może, żeby zwalniało w idle? Ma to w ogóle jakiś sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...