Skocz do zawartości
reed

Różnica w typach złącz kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem może specem w tych sprawach, ale sam rozpoznawałem ten temat przy składaniu domowego sprzętu i coś niecoś jeszcze pamiętam.

Jak chodzi o jakość, to najlepsze (i najdroższe) jest optyczne, potem chinch, na końcu antenowe (coaxial). To pierwsze ma sygnał cyfrowy, dwa pozostałe to analogi. Jak działa antenowe pewnie wiesz, nie jest automatyczne w przeciwieństwie do chincha i daje sygnał do TV na jednym z kanałów TV, nie AV (nie wiem jak to fachowo nazwać :)) . Sam mam zestaw spięty chinchami, bo kable optyczne (światłowody?) są cholernie drogie a różnicy w jakości pewnie bym i tak nie zauważył.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

)

Nie jestem może specem w tych sprawach, ale sam rozpoznawałem ten temat przy składaniu domowego sprzętu i coś niecoś jeszcze pamiętam.

Jak chodzi o jakość, to najlepsze (i najdroższe) jest optyczne, potem chinch, na końcu antenowe (coaxial). To pierwsze ma sygnał cyfrowy, dwa pozostałe to analogi. Jak działa antenowe pewnie wiesz, nie jest automatyczne w przeciwieństwie do chincha i daje sygnał do TV na jednym z kanałów TV, nie AV (nie wiem jak to fachowo nazwać :)) . Sam mam zestaw spięty chinchami, bo kable optyczne (światłowody?) są cholernie drogie a różnicy w jakości pewnie bym i tak nie zauważył.

 

Pozdrawiam

Dzieki za info :)

Mam wlasnie spiete swiatlowodem (49zl za 50cm :? 8O ) ale tez i chinchami.

Zastanawialem sie ktore bedzie lepsze, ale jak mowisz ze nie widac roznicy, a i tak mam optyka, to juz tak zostawie jako glowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COAXIAL jest cyfrowe

Moglbys rozwinac mysl ?

To w koncu jak to z nimi jest ?

Pewne jest tylko to ze chinche sa analogi.

Jezeli cox tez jest cyfra, to jaka jest roznica i poco sa montowane obydwa ?

(wogole to przegiecie z ta iloscia zlacz :wink: jak zona zobaczyla doope amplitunera to zbladla i sie wycofala dosc szybko :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, są 2 rodzaje kabli o nazwie coaxial... Jeden to zwykły antenowy, a drugi to SPDIF, i on jest rzeczywiście cyfrowy. Jakoś nie przyszło mi do głowy od razu że w amplitunerach raczej by nie było antenowego :).

I jeszcze taka ciekawostka - kumpel ma zestaw Technicsa, w którym poszczególne części są połączone kablem przypomianającym IDE, tylko trochę węższym. Nie wiem czy to połączenie cyfrowe czy analogowe, ale z pewnością bardzo wygodne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem może specem w tych sprawach, ale sam rozpoznawałem ten temat przy składaniu domowego sprzętu i coś niecoś jeszcze pamiętam.

Jak chodzi o jakość, to najlepsze (i najdroższe) jest optyczne, potem chinch, na końcu antenowe (coaxial). To pierwsze ma sygnał cyfrowy, dwa pozostałe to analogi. Jak działa antenowe pewnie wiesz, nie jest automatyczne w przeciwieństwie do chincha i daje sygnał do TV na jednym z kanałów TV, nie AV (nie wiem jak to fachowo nazwać :)) . Sam mam zestaw spięty chinchami, bo kable optyczne (światłowody?) są cholernie drogie a różnicy w jakości pewnie bym i tak nie zauważył.

 

Pozdrawiam

Hehehe, tak to jest jak radzi ktoś, kto się na tym kompletnie nie zna :) Coaxial to nie żadne antetowe, ani analogowe tylko cyfrowe. Optyczne NIE MA cygnału cyfrowego, tylko właśnie optyczny. Cyfrowy, to jest COAX. Kable optyczne są dość tanie (20-40zł za 3-5m), a różnica jest diametralna. Przede wszystkim kablem optycznym idą wszystkie kanały dźwięku bez najmniejszych strat. Nie ma zakłóceń magnetycznych, tak jak przy zwykłych kablach, bo sygnał nie idzie w postaci elektrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak to jest ?

Czy sygnal z COAXIAL i OPTICAL jest taki sam i roznia sie tylko typem zlacza/wtyczek ?

Oczywiście, że nie. Coaxial to złącze cyfrowe i TYLKO cyfrowe. Kabel jakim puścisz sygnał w tym wypadku nie ma wielkiego znacznie, bo sygnał i tak idzie w postaci cyfrowej. Zazwyczaj łączy się specjalnym kablem, ale nawet jak połączysz zwykłym chinchem, to też będzie działać. Natomiast wyście optyczne to po prostu światłowód. Sygnał idzie w postaci światła, które następnie jest przetwarzane na impulsy elemtromagnetyczne. Zero strat, zero zakłóceń. Połączenie idealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec do czegos doszlismy.

Zasade dzialania swiatlowodu z grubsza kumam :)

czyli ze jednak polaczenie kabelkiem optycznym jest najlepszym rozwiazaniem i te chinche moge wywalic ?

Skad wzieles tak niskie ceny swiatlowodu ?

Jaw tanim sklepie dalem 49 zl za 50cm kabelka 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec do czegos doszlismy.

Zasade dzialania swiatlowodu z grubsza kumam :)

czyli ze jednak polaczenie kabelkiem optycznym jest najlepszym rozwiazaniem i te chinche moge wywalic ?

Skad wzieles tak niskie ceny swiatlowodu ?

Jaw tanim sklepie dalem 49 zl za 50cm kabelka  8O

Na allegro jest ich pełno. np. tu - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14708805 - 1.5m za 49zł, albo tu http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14734959 - 5m za 64zł, albo tu http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14692915 - 3m za 28zł.

Optyk jest najlepszy do połączenia DVD z amplitunerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec do czegos doszlismy.

Zasade dzialania swiatlowodu z grubsza kumam :)

czyli ze jednak polaczenie kabelkiem optycznym jest najlepszym rozwiazaniem i te chinche moge wywalic ?

Skad wzieles tak niskie ceny swiatlowodu ?

Jaw tanim sklepie dalem 49 zl za 50cm kabelka  8O

Na allegro jest ich pełno. np. tu - (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14708805) - 1.5m za 49zł, albo tu (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14734959) - 5m za 64zł, albo tu (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14692915) - 3m za 28zł.

Optyk jest najlepszy do połączenia DVD z amplitunerem.

OK, to dzieki za uswiadomienie :)

w sumie dluzszy kabelek mi nie potrzebny, sprzety stoja prawie jeden na drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...