Skocz do zawartości
Perski

Upgrade starego PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój komputer ma 7 lat i chciałbym go ulepszyć do max 500zł.Sprzęt się mocno przegrzewa.

Napisze ktoś z jakiego programu wysłać zdj peryferii i  temperatur?

Nie chcę mieć wysokiej grafiki tylko 100% wydajności w 1920x1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodzisz na forum , chcesz aby ci pomóc ale nawet nie napiszesz jaki masz sprzęt .

Bez tego nic nie zrobimy , wróżek u nas nie ma .

Napisz jaki masz sprzęt - CPU , płyta główna , pamięć ram ( ilość ) , karta graficzna oraz zasilacz - marka , model i moc !!!

Konfigurację sprzętową możesz odczytać np. za pomocą programów Aida lub Everest , zasilacz musisz sprawdzić ręcznie .

A jak sprzęt się przegrzewa to na początek proponuję wyczyścić kompa z kurzu , ew. zmienić pastę termoprzewodzącą na procku .

W dalszej kolejności zadbać o prawidłową wentylację obudowy .

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon(tm) X4 750K Quad Core Processor 3,40 GHz

Gigabyte GA-F2A55M-S1

8 GB RAMU

NVIDIA GeForce GT 740

zasilacz pewnie jakiś słaby bo cały komp nie był kiedyś warty swojej ceny a po 7 latach to raczej już lepiej wymienić.

image.thumb.png.03af3e04ef9c35262987ebe0ce490ab5.png

image.thumb.png.cdef8263e2583158336a7e333ef0bbac.pngimage.thumb.png.cdef8263e2583158336a7e333ef0bbac.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma czego ulepszać , martwa platforma która nigdy nie miała sensownych perspektyw rozwoju .

Za 500 zł to proponował bym kupno jakiegoś polesingowca i potem stoponiwe go ulepszanie .

Np. Lenovo M81 Tower za 485 zł
z I5 2400 , 8GB ram i SSD 120 GB .

Taki sam bez OS i tylko z 4 GB ram kosztuje 368 zł , ram możesz przełożyć / dołożyć swój .

Procek o wiele wydajniejszy niż u ciebie , przełożysz tymczasowo swoją kartę a potem jak znowu trochę uzbierasz to kupić jakąś lepszą .

 

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@goral2099

Mówisz o Lenovo z mojego linka ?

A czemu płyta miała by nie uciągnąć mocniejszej / bardziej prądożernej karty niż GT740 czy GT1030 , jak karta będzie miała dodatkowe zasilanie ( a nie tylko przez port PCI-E ) to nie powinno być problemów .

Chyba że w płytach od lenovo port PCI-E dla grafiki był jakiś lewy i zapewniał tylko 19W lub nieco więcej mocy zamiast standardowych 75 W .

W sumie to tylko przykład , może to być inny polesingowiec od HP, Fujitsu czy Della , ważne by była obudowa typu tower .

 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swego czasu kupiłem takiego poleasingowego Fujitsu, dołożyłem SSD, GTX 1050Ti i 4GB ramu (aktualnie siedzi 4x2GB) i Dzieciaki latają w fortnite itp bez problemu w 1080p, jest to rozwiązanie fajne tak jak pisze Reyden, ewentualnie poszukać czegoś też na sandy bridge i5/ivy bridge i z czasem na aliexpress zamówić XEONa 4r/8w i jeszcze podziała ta platforma 

Edytowane przez Zeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ reyden

Poszperałem chwilkę i rzeczywiście w sprzęcie zalinkowanym przez Ciebie MB i obudowa pozwalają na zmianę zasilacza bezproblemową - zwykły ATX. Także, jak napisałeś, nie powinno być problemu z wymianą GPU. Pomieszało mi się z nowszym przedstawicielem serii. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2400 to wciąż dobre jednostka. Warto by się zaopatrzyć  w dysk SSD,  bo to dzisiaj wręcz obowiązek. Brak mulenia po czasie. Mam lapka co ma 2 lata i działa cały czas tak samo dzięki SSD.   Zasilacz jakiś markowy 400-450W. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w jego przypadku zarówno procek jak i karta są wąskim gardłem.
Athlon x4 750k ma wydajność na poziomie Pentium g2020, I5 z linkowanego zestawu jest znacznie mocniejszy niż 750k

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w jego przypadku zarówno procek jak i karta są wąskim gardłem.
Athlon x4 750k ma wydajność na poziomie Pentium g2020, I5 z linkowanego zestawu jest znacznie mocniejszy niż 750k

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...