Skocz do zawartości
xorion

Cicha stacja robocza 3950X

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
przymierzam się do zakupu stacji roboczej, która ma chodzić 24/7.

Aktualnie pracuję na laptopie Dell Precision 7510(i7-6820hq, 32gb RAM, Quadro M1000M) i 2 monitorach Dell U2715H. Taka konfiguracja mi w zupełności wystarcza, jednak szukam czegoś do zabawy- do postawienia kilku wirtualek i np. zrobienia testowego wdrożenia serwera klienta. Raczej nie będzie to komputer do gier. 

Z ważnych aspektów dla mnie: cisza i bezproblemowe działanie(najchętniej bym wybrał Dell Precision T5820 ale cena z CPU podobnym wydajnością do 3950X to ok. 25 000 zł)

Co już mam:
Geforce quadro k600 <-- w przyszłości coś pokroju 1660ti, 2070s lub coś nowszego- nie jest pilne
Dysk ssd Samsung 970 evo plus 1TB
napęd DVD
osobny dysk SSD sata na backupy

Propozycja zestawu:
MSI B450 TOMAHAWK MAX - 549 zł
Ryzen 9 3950X - 3499 zł
Ballistix 2x16GB 3600 CL16 BL2K16G36C16U4B - 966 zł <-- w przyszłości 64gb
SeaSonic Focus Plus Platinum 650W - 599 zł
Fractal Design Define 7 - 676 zł
Noctua NH-D15 - 469 zł / Scythe Ninja 5 - 280 zł.

całość: 6758 zł

Taki zestaw ma mi wystarczyć na kilka najbliższych lat, jednak w nim nie potrzebuję bajerów typu pcie 4.0 lub ethernet 2,5gb.

Jeśli ktoś ma jakieś rady lub sugestie to z przyjemnością posłucham. Budżet tak wstępnie ustaliłem to 8k ale jeśli dopłata przyniesie duży skok wydajności albo to, że zestaw będzie cichszy to nie ma problemu go przeskoczyć do 8,5k.

Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu, żeby kosztowała 500zł- byle chodziła dobrze. Przejrzałem różne testy i faktycznie b450 będą działać ale mogą się grzać. Zostanę na razie przy tej, którą zaproponowałeś. W różnych testach i recenzjach wypada nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...