Skocz do zawartości
maveth

Pamięć ram do zestawu + ocena zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem na etapie budowania nowego komputera i prosiłbym o ewentualne wsparcie z Waszej strony.

PROCESOR: AMD RYZEN 5 3600X

PŁYTA GŁÓWNA: MSI B450 GAMING PLUS MAX

KARTA GRAFICZNA: Gigabyte RTX 2070 SUPER

RAM: PV432G320C6K lub F4-3200C16D-32GVK

ZASILACZ: SILENTIUMPC VERO L3 BRONZE 700W 80+ BRONZE

CHŁODZENIE: SilentiumPC Grandis 3

DYSK: PNY XLR8 CS3030 1TB

 

Potrzebuję pomocy z pamięciami RAM bo zależy mi na dobrych kościach 2x16 w perspektywie rozbudowy o kolejne 2x16, żeby to ładnie ze sobą współgrało. Ewentualne jakieś propozycje i zamiany mile widziane :)

Dzięki za góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłbym dopłacanie do 3600X i wziąłbym zwykłe 3600 i sam byś sobie podkręcił. Na necie znajdziesz od groma poradników jak to zrobić + większa satysfakcja :D A ramy możesz brać ballistix - dobrze się kręcą, mega dużo osób je poleca i dobrze działają z ryzenami 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :)

Co do ryzena to podobno X 2020 produkcji podobno są lepsze pod OC - zastanawiałem się nad wersją bez X ale obecnie idzie dostać ją za ledwo 100 zł więcej. Co do ramu potrzebowałbym 2x16 z możliwością dołożenia w przyszłości takich samych 2x16.

Edytowane przez maveth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramu potrzebuje do pracy - środowiska, które opracowuje potrzebują dużej ilości ramu, oczywiście developerskie, a nie żadne rozwiązania produkcyjne. Oczywiście komputer oprócz pracy to do gier ma się nadać.

Edytowane przez maveth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bierz  jak wspomniałem dobre 3200. Może być to co polecił roar.RAR 

 

https://www.x-kom.pl/p/550269-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-2x8gb-3200mhz-cl16-ballistix-black.htm

Albo coś podebnego od tej firmy z zestawem 2x16. Potem sobie dołożysz kolejne 2x16 GB i łącznie będzie 64 GB. Myślę że tyle wystarczy do pracy. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione wyżej w 1 poście ramy też by się nadały czy słabej jakości są bo z tego co widzę to vipery za 700 są, a natomiast g.skill 600. Czy ich nie brać w ogóle po uwagę i skupić się na tych crucialach? Dodatkowe pytanie jak nie widzę ich w dokumentacji płyty głównej to znaczy, że one nie zadziałają czy po prostu nie przetestowali ich?

Znalazłem takie, które teoretycznie w specyfikacji płyty mają być kompatybilne, jak myślicie?

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr4-32-gb-3200mhz-cl16-hx432c16fb3k2-32-6213205/

Edytowane przez maveth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maveth napisał:

Wymienione wyżej w 1 poście ramy też by się nadały czy słabej jakości są bo z tego co widzę to vipery za 700 są, a natomiast g.skill 600. Czy ich nie brać w ogóle po uwagę i skupić się na tych crucialach? Dodatkowe pytanie jak nie widzę ich w dokumentacji płyty głównej to znaczy, że one nie zadziałają czy po prostu nie przetestowali ich?

Znalazłem takie, które teoretycznie w specyfikacji płyty mają być kompatybilne, jak myślicie?

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr4-32-gb-3200mhz-cl16-hx432c16fb3k2-32-6213205/

Na tych pamięciach jest loteria w co trafisz, Vipery tylko nowe serie jakoś dają rade bezproblemowo z AMD,
najlepiej ostatnio z AMD wypada https://www.morele.net/pamiec-ballistix-32gb-kit-ddr4-2x16gb-3200-cl16-dimm-288pin-white-6535502/ .
Jeżeli potrzebujesz duże ilości pamięci to w jakich programach pracujesz?

Jeśli to są programy graficzne to celuj w płytę główną x570 wtedy można więcej dysków wsadzić.
Np. dwa dyski NVMe, oraz wszystkie nowe grafiki mają już mieć PCIe 4.0 jak zachce Ci się wymienić w przyszłości.
 

Przy 4 kościach ram jest różnie wszystko zależy od kontrolera w procesorze, często jest deff/3200MHz i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy grach wystarczy zwykły 3600 , nie ma sensu dopłacać do wersji X .

Co do pracy - jak soft wykorzystuje dużo wątków to możesz brać 3700X .

Jak nie jesteś tego pewien to kup R5 3600 i sprawdzaj jak wygląda obciążenie rdzeni podczas pracy .

Potem w razie czego wymienisz go na R7 czy nawet R9 albo jak do tego czasu wyjdzie to Zen 3 .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...