Skocz do zawartości
Desmas

Zestaw do pracy 6500

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, chciałbym prosić o pomoc w złożeniu zestawu typowo pod pracę (stąd też brak potrzeby GPU). Niestety wypadłem już z obiegu i nie jestem na bieżąco ze sprzętem obecnym na rynku.

 

Zastosowanie komputera: Praca, 90% Matlab

Maksymalna kwota: 6500 

Kiedy zamierzam kupić komputer?: ten miesiąc

Których części potrzebuję: cały zestaw + 2 monitory 27 cali

Czy będę podkręcać sprzęt?: nie

Rozdzielczość mojego monitora i model: potrzebne 2 monitory 27 cali, 1920x1080 lub jeśli zmieszczą się w cenie to 2560x1440

Specjalne wymagania: GPU niepotrzebne, gdyż 99% czasu to Matlab bez skryptów wymagających użycia GPU, a rozsądna karta to zbyt wielki wydatek przy tym budżecie

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): brak

Własna propozycja zestawu: brak, choć z tego co się orientuję optymalniej będzie oprzeć go o AMD, proszę o skorygowanie mojego poglądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z AMD jest taki że tylko słabsze procki mają integrę np. taki Ryzen 5 3400G , 4 rdzenie i 8 wątków , w dodatku to Zen + a nie Zen 2 jak sugeruje nazwa .

Mocniejsze APU oparte o Zen 2 dopiero będą .

Więc jak potrzebujesz więcej  rdzeni to normalne CPU w stylu Ryzena 5 czy 7 + GT1030 .

Zestaw z PPC za 8400 zł
 po odliczeniu karty wyjdzie jakieś ~5 k zł , zmiana SSD i ew. dołożenie ramu oraz budy i się zmieścić .

SSD - Corsair MP510 960GB lub PNY XLR8 CS3030 1 TB , ew. Corsair MP600 1 TB jak chcesz SSD PCI-E Gen 4

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link z zestawem!
Mam, co do niego kilka pytań.
Czy zakładając brak jakigokolwiek kręcenia procka, cooler CPU jest wymagany? Boxowe chłodzenie nie da rady?
Czy można jakąś słabszą płyte główną, która zapewni po prostu podstawowe funkcje i obsłuży tego procka + 32GB RAMu i SSD?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby można darować sobie coolera i zostać przy boxie, ale uwierz że prędzej czy później i tak go kupisz :D jeśli nie chcesz wydawać tyle kasy na aio, grandis fajnie schłodzi tego proca. A co do płyty, jak chcesz takiego proca to trzeba kupić porządną płytę, nie wiem czy można coś tutaj taniej dać, bo nigdy nie pracowałem na ryśku 9.  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Desmas napisał:

Czy można jakąś słabszą płyte główną, która zapewni po prostu podstawowe funkcje i obsłuży tego procka + 32GB RAMu i SSD?

Pewnie że można, ale tutaj chodzi o fakt, że B450 mają zasilać słabsze procesory w założeniu, więc można kupić np coś na X470. Czy warto? Moim zdaniem nie, bo wskazany w zestawie Asus X570 jest półkę wyżej, nie tylko jeśli chodzi o zasilanie i chłodzenie. Płytę bym akurat kupił w innym sklepie bo cena podskoczyła o 200zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie OC to faktycznie można zrezygnowąć z AIO i kupić jakieś średnie / dobre AC ew. zostawić boxa z procka .

Jak potrzebujesz 32 GB ramu to kupuj kości 16 GB , przy 4x8GB może być ciężko z odpaleniem ramu na zegarach > 3 000 mhz

Nie wiem czy przy tym co będziesz robił taktowanie ramu ma większe znaczenie bo w przypadku zestawów 2x16 GB jest duży rozstrzał cenowy pomiędzy 3200 mhz CL16 a 3600 mhz CL16 - jakieś 320 zł różnicy .

G.Skill Sniper X 2x16 GB DDR4 3200 mhz CL16 za 615 zł


G.Skill Ripjaws V 2x16 GB DDR4 3600 mhz CL16 za 936 zł <br>

Chłodzenie :

SPC Grandis 3 za 200 zł <br>

SSD :

Corsair MP510 960 GB - 779 zł<br>


PNY XLR8 CS3030 1TB - 812 zł <br>


Corsair MP600 1TB - 1099 zł ( PCI-E Gen 4 ) <br>

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...