Skocz do zawartości
rafal328

Modernizacja PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi i zainteresowanie moim tematem.

Postanowilem w najblizszym czasie zmodernizowac swoj komputer (specyfikacja w stopce).

Wybralem elementy, ktore sa na zalaczonych screenach. Mam do Was ogromna prosbe, zostawilibyscie tak jak wybralem czy cos zmienili? Najwieksze watpliwosci mam odnosnie wentylatorow, postanowilem wymienic oryginalne Fractala i dolozyc dodatkowe, zeby wykorzystac wszystkie mozliwe miejsca, musza byc czarne, tylko nie mam pewnosci czy wybralem dobre, czy beda wydajne, ciche...

Chce przygotowac PC pod nadchodzace RTX 3000.

Dziekuje serdecznie i pozdrawiam!

 

Screenshot_20200616-094757_Chrome.jpg

Screenshot_20200616-094808_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, rafal328 napisał:

Najwieksze watpliwosci mam odnosnie wentylatorow

A pytałem sie Ciebie o wentyle fraktala (w poscie o temperaturach) ale chyba nie odpowiedziałeś .

NF-A14 - będzie dobry do 1000 rpm - potem będzie mógł zagłuszać odkurzacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Helios, odpisalem Ci w tamtym temacie, te fractale kreca sie max 800RPM i dlatego ich nie slychac, tylko wydajnosc maja slaba, jak przyloze reke do wentylatora to ledwo czuc ruch powietrza.

Czyli proponujesz cos innego niz ta Noctua?

Edytowane przez rafal328

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci odpisałem że właśnie dlatego że te wentyle z przodu mało się kręcą to i przewiewu brakuje - w szczególności na te elementy co na czerwono zaznaczyłem. Daj 3 wentyle z przodu po 1000Rpm i będzie względnie dobrze. 

Co do tematu to po co zmieniasz 9900k - albo po co w ogóle zmieniasz - obecny zestaw i ten proponowany to dużo się nie różni.

1) Zmieniasz bo chcesz ....... ?

2) Ramu nie zmieniasz ?

3) Nad zasilaczem bym się zastanowił - czy do skrzynki za 10k (+ GF 3000 ) taki słaby zasilacz pchać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie wentylatory polecisz? Te fractale widocznie sa bardzo niskoobrotowe...

Szczerze to po prostu chce przesiasc sie na nowa platforme, zawsze tak robie, zeby ogolny bilans inwestycji nie byl duzy...

RAM myslalem, zeby wymienic, ale nie wiem na jaki...

Dlaczego ten zasilacz jest slaby? SLI raczej nie bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafal328 napisał:

Dlaczego ten zasilacz jest slaby

Nie chodzi o to że za mało Wat ma po 850W starczy tylko o to że certyfikat jakoś ma niski

Poczytaj tu

https://proline.pl/?n=certyfikat-80plus-kilka-przydatnych-informacji

Co do wentyli - to jeśli rozpalasz grila banknotami 100zł i nie wiesz co z kasą robić to polecam - na przód obudowy 3 takie

https://www.x-kom.pl/p/322197-wentylator-do-komputera-be-quiet-silentwings-3-140mm-pwm.html?gclid=CjwKCAjw26H3BRB2EiwAy32zhfCLCRw5lmuh0yIr1dkkTL2H8RUEpLK4b_CkKGag7Uc4IOjRmmnVqhoCYEsQAvD_BwE

 

 

lub te

https://www.x-kom.pl/p/322211-wentylator-do-komputera-be-quiet-silentwings-3-120mm.html

Edytowane przez helios128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz co podalem na 80Plus Platinium, raczej nie potrzebuje Titanium, chodzi mi o to, zeby mial funkcje Corsair Link czy jak to tam sie nazywa...

Nie no, bez przesady, to nie tak, ze nie wiem co robic z pieniedzmi, bo ciezko na nie pracuje po 14h dziennie, po prostu jestem za nowosciami komputerowymi i lubie miec dobry sprzet, a jesli wymieniam podzespoly jak tylko wyjdzie nowa generacja, a stare sprzedaje, to w ogolnym rozrachunku nie musze dokladac duzo, co innego jakbym zmienial PC co 5 lat, wtedy trzeba wydac ogromna sume... chce tego uniknac...

Co do wentylatorow, zawsze "rajcowalo" mnie jak najbardziej skuteczne schlodzenie podzespolow, od malego dokladalem wentylatory, montowalem radiatory nawet na tych elementach, na ktorych oryginalnie nie bylo... a do tego chcialbym, aby generowaly one jak najmniejszy halas przy jak najwiekszym przeplywie powietrza...

Moglbys polecic jakis RAM? Tylko bez wydotryskow w postaci podwietlenia, akurat tego w PC nie lubie...

Dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 16:21, rafal328 napisał:

Moglbys polecic jakis RAM?

Jak nie jesteś jakimś ekstremalnym maniakiem wyciskania ostatniego Hz'a to wielkiego znaczenia jaki ram i jakiej firmy nie ma 

Tak na szybko dwie pierwsze przypadkowe oferty - obie będą dobre - może nie jakieś naj naj ale ten zestaw co chcesz złożyć to i tak będzie rakieta i jak między ramem 3600mhz a 4000mhz będzie 2 klatki w grze mniej lub więcej to nie ma znaczenia. Chyba że jesteś maniakiem i musisz mieć max z maxa - to by trzeba było trochę poszukać idealnych ram. 

https://www.x-kom.pl/p/475616-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-2x8gb-4000mhz-cl19-viper-steel.html

https://www.x-kom.pl/p/428418-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-2x8gb-3600mhz-cl15-trident-z.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...