Skocz do zawartości
PanRafall

Telefon do ~500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam telefonu w przedziale około 500 zł. 

 

Telefon będzie używany głownie do transmisji na żywo, dlatego w kolejności na te podzespoły będę zwracał uwagę:

  1. Aparat przedni, tylny mniej ważny. 
  2. Wielkość ekranu '' - im większy tym lepiej
  3. Bateria
  4. Pamięć
  5. RAM, proce, system- tak żeby nie mulił 
  6. i później reszta - nawet mi nie zależy na złączu jack, USB typu C oraz NFC
  7. Kilka moich propozycji - trochę dużo dlatego szukam pomocy w określeniu najlepszych z tych telefonów bo sam nie wiem co wybrać

 

~400 zł:

  • HUAWEI Y6 2019 2/32GB NIEBIESKI
  • XIAOMI REDMI 7A 2/16GB NIEBIESKI
  • MYPHONE POCKET PRO NIEBIESKI

 

~500 zł

  • NOKIA 5.1 DUAL SIM 3/32GB MIEDZIANY
  • XIAOMI REDMI 8A 2/32GB NIEBIESKI
  • MOTOROLA MOTO E6 PLUS 4/64GB GRAFITOWY
  • ALCATEL 1S 2020 3/32GB SZARY
  • OPPO A1K 3/32GB CZARNY

 

Jeszcze przedziałka trochę poza widełkami. Zakładam ze pomiędzy tymi trzema wybiorę ostatecznie ~600 zł:

  • ALCATEL 3X 2019 4/64GB CZARNY
  • SAMSUNG GALAXY A20E SM-A202 32GB DUAL SIM CZARNY
  • SAMSUNG GALAXY A10 SM-A105 32GB DUAL SIM CZARNY

 

Jeśli macie jakieś fajne telefony to napiszcie, pewnie pominąłem jakieś dobre w stosunku jakość/cena.

 

Raczej nie będę kupował przez aliexpress - nie mam czasu na czekanie na przesyłkę + ryzyko z vatem i gwarancją. Do tego Huawei odpada - nadal nie ma aplikacji od googla.

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon będzie używany prze 50 latka wiec wątpię, że zauważy różnice w szybkości działania systemu i szybkości otwierania aplikacji, max 1 apka otwarta strzelam. Poprzednik to był Y5 2018

 

Teraz mam 3 przedziałki cenowe 

 

450 zł

Xiaomi Redmi 8A 2/32GB 

albo dopłacić 100 zl ~579 zł

wersja 8A 4/64

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-redmi-8a-czarny-4gb-64gb-dualsim-4g-lte-9250185932

mam nadzieje ze to nie firma krzak na allegro. W gre wchodzi też zwykła redmi 8 lub oppo a1k

https://www.mpoint.pl/telefony-komorkowe/81-xiaomi-redmi-8-4-64gb-dual-sim-onyx-black.html?

OPPO A1K 3/32GB 

MOTOROLA MOTO E6 PLUS 4/64GB 

 

650+

OPPO A5 2020 3/64GB DUAL SIM CZARNY

XIAOMI REDMI NOTE 8T 4/64GB NIEBIESKI

 

Teraz sam już nie wiem co wybrać. Najchętniej wziąłbym za 450 tego redmi 8a -  tylko nie wiem co z tym miui i dlaczego ludzie go tak hejtuja? Szczerze nigdy nie miałem xiaomi wiec, jeśli ktoś by mi wytłumaczył dlaczego nie branie miui jest dobre to byłbym wdzięczny

 

Najodpowiedniej według moich kryteriów, czyli aparat i wielkość ekranu wypada oppo a5 lub note 8T. Oppo wygrywa w wielkości ekranu i baterii, a note 8T w matrycy aparatu i rozdzielczości. 

 

#edit
poczytałem o tym miui i widzę ze częste problemy sa z apkami - nie widać powiadomień, sypią się albo są baterio żerne. Do tego reklamy. Z drugiej strony czy dla osoby która tylko dzwoni i korzysta z fb/yt będzie problem miui? Ewentualnie byłbym w stanie zrootować i zainstalować miuipolska  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon będzie używany prze 50 latka wiec wątpię, że zauważy różnice w szybkości działania systemu i szybkości otwierania aplikacji, max 1 apka otwarta strzelam. Poprzednik to był Y5 2018

 

Teraz mam 3 przedziałki cenowe 

 

450 zł

Xiaomi Redmi 8A 2/32GB 

albo dopłacić 100 zl ~579 zł

wersja 8A 4/64

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-redmi-8a-czarny-4gb-64gb-dualsim-4g-lte-9250185932

mam nadzieje ze to nie firma krzak na allegro. W gre wchodzi też zwykła redmi 8 lub oppo a1k

https://www.mpoint.pl/telefony-komorkowe/81-xiaomi-redmi-8-4-64gb-dual-sim-onyx-black.html?

OPPO A1K 3/32GB 

MOTOROLA MOTO E6 PLUS 4/64GB 

 

650+

OPPO A5 2020 3/64GB DUAL SIM CZARNY

XIAOMI REDMI NOTE 8T 4/64GB NIEBIESKI

 

Teraz sam już nie wiem co wybrać. Najchętniej wziąłbym za 450 tego redmi 8a -  tylko nie wiem co z tym miui i dlaczego ludzie go tak hejtuja? Szczerze nigdy nie miałem xiaomi wiec, jeśli ktoś by mi wytłumaczył dlaczego nie branie miui jest dobre to byłbym wdzięczny

 

Najodpowiedniej według moich kryteriów, czyli aparat i wielkość ekranu wypada oppo a5 lub note 8T. Oppo wygrywa w wielkości ekranu i baterii, a note 8T w matrycy aparatu i rozdzielczości. 

 

#edit
poczytałem o tym miui i widzę ze częste problemy sa z apkami - nie widać powiadomień, sypią się albo są baterio żerne. Do tego reklamy. Z drugiej strony czy dla osoby która tylko dzwoni i korzysta z fb/yt będzie problem miui? Ewentualnie byłbym w stanie zrootować i zainstalować miuipolska  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.banggood.com/ASUS-ZenFone-Max-Pro-(M1)-ZB602KL-Global-Version-6_0-inch-FHD+-5000mAh-13MP+5MP-Dual-Rear-Cameras-3GB-32GB-Snapdragon-636-4G-Smartphone-p-1636954.html?ID=6287853&cur_warehouse=ES

Bateria 5000mAh,  niezle bebechy, wyswietlacz FHD+, metalowa obudowa, dioda powiadomien, lekka nakladka - praktycznie czysty Android, dostal aktualizacje do 10. Wysylka z magazynu w Hiszpani telefon masz w kilka dni.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...