Skocz do zawartości
TheDoppelganger

Creative Sound Blaster X-Fi HD - same problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Stałem się posiadaczem karty Creative Sound Blaster X-Fi HD na USB. Wiem, że jest nienajnowszą propozycją, ale darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda. Dostałem ją z całym osprzętem, w pudełku, płyty ze sterami itp. Po ich instalacji liczyłem, że znajdę jakieś narzędzia typu chociażby equalizer, zmiana parametrów dźwięku z mikrofonu itp. Niestety nic takiego się nie zainstalowało. Zacząłem więc szukać w internecie czegokolwiek i po znalezieniu sterów na stronie producenta (https://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=1&subCatID=208&prodID=19829&prodName=Sound%20Blaster%20X-Fi%20HD&bTopTwenty=1&VARSET=prodfaq:PRODFAQ_19829,VARSET=CategoryID:208) odinstalowałem sterowniki instalowane z płyty, na których karta działała. I to był ostatni raz, jak mój Windows 10 wykrył kartę jako urządzenie audio. Męczę się z tym już ze dwa dni i nie wiem co jeszcze mogę zrobić, żeby Windows znowu załapał, że to nie jest nieznane/inne urządzenie, a ta sama karta dźwiękowa, którą już raz obsługiwał i było dobrze.

Update sterów wszelakich, również tych do chipsetu nie pomógł. Zmiany portów z USB 3 na 2 i inne kombinacje nie pomogły. Instalacja sterowników z płyty, czyszczenie rejestru nie pomaga. Chciałbym uniknąć reinstalacji Windowsa i zmiany 10 na niższy (skoro na stronie Creative są sterowniki pod 10 to wg mnie powinno to działać na 10 również). 

Proszę o pomoc bo kończą mi się nerwy ?

@edit 

Teraz sprawdziłem (19.06 godz. 23) - podłaczenie do dwóch innych (komputer i laptop) z Windowsem 10 skutkuje normalnym interpretowaniem karty - działa od strzała bez żadnych sterowników.

Edytowane przez TheDoppelganger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam ten sam problem. A wyższa inteligencja w pomocy technicznej creative wypisuje do mnie pierdoły od 8 dni. To skandal. Debile nie mają infolinii telefonicznej i jakaś pindzia odpisuje czasem, swoje "zaawansowane w brak pomysłu zapytania" Ciekawe ile im zajmie rozwiązanie problemu. Miesiąc? A może kilka lat, bo napisać program ze sterami zajmuje im średnio 3-5 lat.

Na jakimś forum czytałem że to może być problem z antywirusem. Konkretnie Eset'em. Ale to co? Mam odinstalować Eset'a, bo Creative nie potrafią napisać poprawnie sterów? Nie ma mowy. Mam płatną licencję i z powodu ciemnoty z creative, nie zrobię tego. Nigdy nie kupię nic creativa. Do tego zachęcam wszystkich. Chyba wystawię swoje x-fi na allegro i oddam za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...