Jump to content
tomciotom

Nie można odczytać z pliku lub dysku źródłowego

Recommended Posts

Witam. Mam problem z kopiowaniem plików na dysk zewnętrzny WD Elements Portable 2TB USB 2.0 w drugą stronę wszystko działa. Komunikat nie można odczytać z pliku lub dysku źródłowego. Dysk mam od kilku lat w programach diagnostycznych chyba wszystko OK. Wymieniłem kabel usb zrobiłem defragmentację i nic się nie poprawiło pada dysk czy może ostatnia aktualizacja W10 coś namieszała zauważyłem też w ostatnim tygodniu po skończonym filmie w KODI naciskając stop przez ok 5 sek. menu nie reaguje a dźwięk leci (oczywiście przy filmach z tego dysku).

smart.png

cdi.png

hd.png

Rozbierz dysk jak możesz i zobacz czy da się go natywnie podpiąć pod port SATA .

Ostatni screen z HD Tune nadaje się do kosza , nie dość że stara wersja to jeszcze zaznaczona opcja Quick Scan .

Sciągnij HD Tune Pro i powtórz skan , tym razem z odznaczoną opcją QS .

Podłączyłem  dysk przez SATA i działał normalnie potem za poradą kolegi @Setnik zastosowałem takie coś https://support.microsoft.com/pl-pl/help/2820833/ntfs-disk-access-permissions-for-removable-or-external-media-could-be i wsadziłem do obudowy i USB też działa. Teraz nie wiem co pomogło wyjęcie z obudowy czy zmiana uprawnień. Dzięki.