Skocz do zawartości
tomciotom

Nie można odczytać z pliku lub dysku źródłowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z kopiowaniem plików na dysk zewnętrzny WD Elements Portable 2TB USB 2.0 w drugą stronę wszystko działa. Komunikat nie można odczytać z pliku lub dysku źródłowego. Dysk mam od kilku lat w programach diagnostycznych chyba wszystko OK. Wymieniłem kabel usb zrobiłem defragmentację i nic się nie poprawiło pada dysk czy może ostatnia aktualizacja W10 coś namieszała zauważyłem też w ostatnim tygodniu po skończonym filmie w KODI naciskając stop przez ok 5 sek. menu nie reaguje a dźwięk leci (oczywiście przy filmach z tego dysku).

smart.png

cdi.png

hd.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz dysk jak możesz i zobacz czy da się go natywnie podpiąć pod port SATA .

Ostatni screen z HD Tune nadaje się do kosza , nie dość że stara wersja to jeszcze zaznaczona opcja Quick Scan .

Sciągnij HD Tune Pro i powtórz skan , tym razem z odznaczoną opcją QS .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem  dysk przez SATA i działał normalnie potem za poradą kolegi @Setnik zastosowałem takie coś https://support.microsoft.com/pl-pl/help/2820833/ntfs-disk-access-permissions-for-removable-or-external-media-could-be i wsadziłem do obudowy i USB też działa. Teraz nie wiem co pomogło wyjęcie z obudowy czy zmiana uprawnień. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...