Skocz do zawartości
dijo96

Bios nie widzi dysku ssd w porcie m2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niecały miesiąc temu kupiłem w x-kompie kompa z montażem. Od jakiegoś czasu borykam się z problemem tego iż bios nie widzi jedynego dysku ssd, który mam w porcie M2_1. Rozwiązaniem tego jest odpięcie dysku i wpięcie go na nowo lub wyjęcie i wpięcie na nowo baterii w płycie głównej. Z pierwszej chwili myślałem, że jest to wina wadliwego dysku więc od razu oddałem całego kompa na serwis. Dostałem kompa wczoraj wgrałem system wszystko śmiga wyłączyłem kompa i poszedłem spać. Na drugi dzień odpalam go i powtórka znowu to samo. Czy to jest wadliwa płyta główna czy ustawienia w biosie? W załączniku dodaje zdjęcia z biosa. Zdjęcie numer 7 przedstawia obraz jak odpalam kompa na drugi dzień. Zdjęcie numer 2 pokazuje wtedy kiedy widzi dysk, a zdjęcie numer 5 to dokument z serwisu, że wszystko jest ok.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 6 zdjęciu jako pierwsze masz ustawione bootowanie przez sieć, chyba nie o to Ci chodzi. Najlepiej załaduj ustawienia domyśle biosu i zobacz wtedy. Jeśli Windows masz zainstalowany na partycji GPT to wyłączyłbym tryb legacy w bios i zostawił tylko UEFI, ale jeśli nie wiesz o czym piszę to nie ruszaj :)

Edytowane przez Jacekk44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...