Skocz do zawartości
tongpo7

Laptop "gamingowy", 4k max

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zostałem poproszony o pomoc w wyborze laptopa do gier (i czasami nauki) dla 13 latka! Budżet- fajnie gdyby udało się coś znaleźć w przedziale 3500-3800zł, max 4k jeżeli warto byłoby do czegoś dopłacić. Warunki to 15,6 cala, system na pokładzie. Znalazłem 2 sztuki, bardziej skłaniam się ku Asusowi ale prosiłbym Was o wypowiedzenie się na ten temat. Oczywiście inne propozycje mile widziane.

https://www.x-kom.pl/p/570884-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505dt-r7-3750h-16gb-512-w10.html#Specyfikacja

https://www.x-kom.pl/p/527233-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-r5-3550h-8gb-512-win10-1650-144hz.html

Dzięki i pozdrawiam!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUF Gaming A15 R5-4600H/8GB/512 144Hz - procesor, który bije na głowe i5 i jest bardzo podobny do i7. Aktualnie jest niedostępny, ale myślę, że to kwestia czasu aż się pojawi, bo jest mega popyt na niego. Do tego system z soft360 i akurat zamkniesz sie w 4k, ale ostrzegam! TUFy mają spore temperatury - taka ich natura. Ryzeny 3 gen w laptopach są słabsze od i5 dlatego jednak polecam dopłacić do 4 gen. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch wziąłbym zdecydowanie HP, mimo że jest minimalnie mniej wydajny to ma o niebo lepszą matrycę, kolory i kąty widzenia. Jeśli nie będziesz podłączał zewnętrznego monitora to te kolory w HP są o niebo lepsze niż w Asusie. Nie dość,  że lepsza paleta barw to jeszcze trochę większe odświeżanie ekranu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2020 o 14:37, roar.RAR napisał:

ASUS TUF Gaming A15 R5-4600H/8GB/512 144Hz - procesor, który bije na głowe i5 i jest bardzo podobny do i7. Aktualnie jest niedostępny, ale myślę, że to kwestia czasu aż się pojawi, bo jest mega popyt na niego. Do tego system z soft360 i akurat zamkniesz sie w 4k, ale ostrzegam! TUFy mają spore temperatury - taka ich natura. Ryzeny 3 gen w laptopach są słabsze od i5 dlatego jednak polecam dopłacić do 4 gen. 


Tak samo jak kolega polecić chciałem TUF A15. Udało mi się znaleźć ten model bezpośrednio ze strony producenta :)

https://sklepasus.pl/laptopy-i-notebooki/asus-tuf-gaming-fx506-fa506ii-al036t?utm_campaign=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop LENOVO Legion Y540-15IRH i7-9750H 8GB 256GB SSD GF-GTX 1660Ti W10 (3999 PLN do dziś)

Model z lepszą grafiką, ale kosztem częstotliwości matrycy. Kwestia na czym bardziej zależy. Tutaj też procesor mocniejszy.

Edytowane przez sishifannr1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...