Skocz do zawartości
Pan_Borowik

Dobór procesora/płyty/ramu do 1660Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój antyczny PC (sygnaturka poza zasilaczem się zgadza - zastąpił go po śmierci Topowera jakiś 500W Chieftec) zbliża się do 14 rocznicy składania.
Bardziej z chęci rozebrania na części prawie 14 letniego układu WC (ciekawe czy ktoś tu jeszcze pamięta Misia15go i jego bloki, na których ten układ pracuje), wyczyszczenia i złożenia go ponownie - postanowiłem złożyć nowego PC.
Okazyjnie wszedłem w posiadanie karty 1660Ti i zastanawiam się, jaki dobrać do niego procesor, pamięć i płytę, żeby nie wydać za dużo ale i żeby miało to sens vs obecna platforma.
Nie zależy mi na nowych częściach, chętnie kupię części używane z którejś z poprzednich serii Intela.
Przeznaczeniem będzie głównie użytkowanie do internetu i innych takich, ale i z casualowym graniem w gry pokroju StarCrafta, Dooma, LoLa i przyszłościowo Diablo4 - wszystko w 1080p.

Wymagania:
- minimum 4 rdzenie
- niemarnowanie "potencjału" 1660Ti
- 16GB ram
- im mniejsza płyta główna tym lepiej, bo chcę to zamknąć w jak najmniejszej obudowie
- raczej nie będzie mi się chciało tego kręcić, będę to wodował dla "funu" z przebudowania układu i ciszy
- bez pośpiechu - jeżeli z uwagi na nową rodzinę Intela spodziewacie się spadku cen, mogę poczekać

Edytowane przez Pan_Borowik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta może być mATX czy potrzebujesz czegoś mniejszego ?

CPU : Ryzen 5 1600 AF - 529 zł

MB : MSI B450M-A PRO MAX za 289 zł lub MSI B450M PRO-VDH MAX za 399 zł albo jak chcesz coś z mITX to ASRock B450 GAMING-ITX/AC za 550 zł .

RAM : G.Skill Ripjaws 2x8GB DDR4 3 200 mhz CL16 za 359 zł .

Ceny z x-kom.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(ciekawe czy ktoś tu jeszcze pamięta Misia15go i jego bloki, na których ten układ pracuje),

Oj pamiętam tamte czasy, widać, że moje multizapinki były w kilku blokach (misia, kyniek, rality ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...