Skocz do zawartości
wojokamil

Obudowa plus zasilacz do zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sklejam zestaw. Właściwie zależy mi na tym by było cicho i z potencjałem do LC w przeciągu najbliższego pół roku. Nie wiem jaka wybrać budę i zasilacz. 

CPU: Ryzen 5 3600

GPU: PowerColor Radeon RX 5700 Red Dragon

Mobo: MSI B450-A PRO MAX

RAM: Crucial Ballistix 2x8gb 3200cl16

Dysk: 1x crucial bx500 128gb, 1x crucial mx500 1tb

Podpinać chce do tv Sony 65xg9505.

Obudowa maksymalnie 39cm wysokości, jak najmniej światełek, wodotrysków etc. Cisza i mrok ?

OC w planach ale nie kosztem ciszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak chcesz taką małą to polecam tą 

https://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-evolv-ph-es215p-bk-726831/

tu masz praktycznie taką samą tylko że szyba jest hartowana

https://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-evolv-rgb-led-czarny-ph-es215ptg-bk-1511229/

obydwie obudowy są bardzo dobrze wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000

 

Myślałem, że moze jednak zmotam coś przejściowego i wyszło coś w tym stylu:

AiO Arctic Liquid Freezer II 280

SilentiumPC Armis AR6

Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W

Edytowane przez wojokamil
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Wg mnie lepiej wziąć zwykłe chłodzenie wieżowe w okolicach 160-300zł.
Obudowę wyciszaną:
Define C lub Define 7 Compact

No i zasilacz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ok jak Nemayu wspomniał. Sam  posiadam podobny. Co do chłodzenia to może jednak chłodzenie powietrzem. Np BE Quiet 

https://www.x-kom.pl/p/423301-chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-4-135mm.html

 

Naprawdę jest ciche i przy 800 RPM spokojnie sobie radzi z i7 9700K podkęconym do 4.9 ghz. Z tym Ryzenem 5 3600 też sobie da radę. Zapomnij o AiO w tej cenie. Tu zresztą nie zawsze jest tak cicho jak we własnoręcznie złożonym zestawie. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności chciałem podziękować za zainteresowanie tematem. 

Zrobiłem tak jak napisalem, z powodu tego, że zależy mi na czasie, a z braku odpowiedzi zdarzylem już zamówić. Więc w wolnym czasie go skręcam. 

Co do tego AiO to z wykresów które przeglądałem wynika, że głośność i wydajność jest na naprawdę dobrym poziomie. Może faktycznie nieco ponad potrzeby, ale jest to jakiś kompromis między LC który chcę w przyszłości uskutecznić. Więc to też element zajawki. Wziąłem wersję 240.

Co do obudowy, to faktycznie nie jest jakoś specjalnie najwyższych lotów i mogłem jednak nagiąć budżet dla lepszej, aczkolwiek uznałem, że jestem w stanie poświęcić 160zl by później w razie czego ją wymienić na coś dostosowanego pod LC bądź droższego ale z dodatkowym wyciszeniem.

Myślę, że taki zestaw wydając 4550zl to dobra inwestycja w relacji cena/jakość. 

Edytowane przez wojokamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...