Jump to content
Guest

Zewnętrzna karta dźwiękowa

Recommended Posts

Dzień dobry,

rozważam zakup zewnętrznej karty dźwiękowej. Teraz siedzę na zintegrowanej ALC887, podłączonej do wiekowego już Technicsa SC-EH760. Używam wyłącznie dwóch przednich kolumn.

Chciałbym nieco poprawić jakość dźwięku, zredukować szumy pojawiające się przy dużym obciążeniu komputera i trzeszczące niskie tony - o ile te ostatnie to problem samej karty.

Czy coś w stylu Audiotrak Maya U5 albo Creative Sound BlasterX G1 przyniesie pożądany efekt? Odczuję jakąś różnicę na moich głośnikach?

Biorę też pod uwagę możliwy w przyszłości zakup Sony PS5, która - podobnie jak PS4 - zapewne nie będzie miała analogowego wyjścia audio. I tutaj widzę dwie opcje:

- podłączenie audio przez DAC kompatybilny z PS5 - może Sound BlasterX G1 dałby radę
- połączenie konsoli TOSLINKiem z kartą dźwiękową taką jak Maya, co - jak rozumiem - wymagałoby równoczesnego podpięcia karty do włączonego komputera (w sumie żaden problem)

Mój maksymalny budżet to 250 zł. Nie ma co szaleć przy tak starym sprzęcie. Brać którąś z powyższych, coś innego, a może w ogóle nie warto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej,

Stałem w zeszłym tygodniu przed podobnym wyborem - mój problem dotyczył głównie niskiej głośności na słuchawkach na integrze.

Chcialem Maya U5 - ale ciężko z dostępnością poza Allegro, z minusów dla mnie brak potencjometra oraz brak regulacji głośności przez Windowsa przy zewnętrznej karcie.

Sound BlasterX G1 też brałem pod uwagę również powodu PS4 i być może PS5 ale ostatecznie się nie zdecydowałem, nie przekonało mnie to rozwiązanie.

 

Finalnie zdecydowałem się na wewnętrzną kartę Sound Blaster Z - poprawa jakości i głośności, możliwość dopasowania dzwięku pod siebie bajka. Więc odpowiadając na ostatnie Twoje pytanie - wg mnie zdecydowanie warto.  Poprawa ogromna zarówno na słuchawkach jak i jakimś biednym zestawie 5.1 z Creativa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za poradę.

Niestety u mnie wewnętrzna karta odpada. Obudowę mam już tak zapchaną, że nic więcej do niej nie wejdzie.

Co masz na myśli pisząc "brak regulacji głośności przez Windowsa przy zewnętrznej karcie"? Wydawało mi się, że normalnie będzie działać, a nawet w instrukcji widnieją takie screenshoty:

0c1420da2053bededad02246f77609ad.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli potrzebne Ci źródło do Stereo, to ja bym brał Dac X3
Odczujesz zauważalną różnicę w stereo, podłączysz konsolę przez wejście optyczne, a do tego masz bardzo solidny (jak na tę klasę cenową) wzmacniacz słuchawkowy.
Mam odniesienie do sporo droższych urządzeń (Aune T1 i Aune S6 Pro) i zarówno na wyjściu słuchawkowym jak i liniowym, za te pieniądze (200zł) to super zakup.
A jak Ci zakupy w Chinach nie straszne, to można go dostać kilkadziesiąt złotych taniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem to musisz regulować głośność przez oprogramowanie dołączone do Maya U5.

W twoim przypadku i tak możesz regulować na potencjometrze w Technicsie więc raczej bez znaczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...