Skocz do zawartości
Dives93

Jakie GPU wybrać do 700zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wreszcie przesiadłem się ze starego Q6600 na Ryzena 1600 AF do pary z 16GB RAMu. Zasilacz 600 W bronz 80. Przychodzi kolej na nowe GPU. Obecny lekko podkręcony 660 Ti co tu dużo mówić znacząco odstaje od reszty podzespołów. 700zl to raczej maks tego co chce wydać, może być trochę mniej. Myślałem o RX 580 ale odstrasza mnie 4GB RAM (8GB chyba po za budżetem będzie) i wolałbym jednak coś od zielonych bo używam ich oprogramowania do nagrywania klipów z gier. Kusi mnie GTX 1060 6GB, wystarczająca wydajność i ilość pamięci moim zdaniem. Obecny monitor ma rozdzielczość 1050p, ale on też będzie za jakiś czas wymieniany, jednak nic więcej jak 1080/60 nie jest mi potrzebne do szczęścia. Możecie coś doradzić/odradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kart to RX 570 ew. Rx 580 po lekkim podbiciu budżetu .

Nowych GTX1060 praktycznie już nie ma , zastąpiły je GTX1660 .

Używane GTX1060 można już dostać w tej cenie i jest duży wybór .

Używane Rx 580 8GB też można za tyle dostać .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Na oku mam Radeona RX 580 8GB i GTX 1060 6GB. Oba z gwarancją i w cenie 650zł. Co będzie lepszy wyborem biorąc pod uwagę, że pewnie rok do dwóch będę chciał na niej przesiedzieć? Przeglądam testy i nie mogę się zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od gry i ustawień , czasami mają podobną wydajność , czasami GTX jest lepszy a czasami górą jest Rx .

Rx ma więcej VRAM i szerszą szynę to co może być dobre na przyszłość .

Zresztą  tutaj masz test Rx 580 8GB vs GTX1060 6GB z pamięciami 9 gbps ( zwykły GTX też jest )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...