Skocz do zawartości
Pabloo

Celeron 300A - ile można???

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! :wink:

-Posiadam procka c300A chciałbym sie dowiedzieć ile mogę go BEZPIECZNIE podkręcić i w jaki sposób (proszę o w miarę dokładną instrukcję). czy można cofnąć wykonaną operację i "uratować" procka przed spaleniem??? A jeśli komp sie nie uruchamia lub ciągle wiesza co robić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm

Zaraz pewnie zostaniesz opierniczony ze nie szukasz. Ale poniewaz jestes nowy to ci napisze cos.

Po pierwsze jak sie pytasz o cos to podaj jaki jest dokladnie sprzet. Jaka plyta pamieci, zasilacz.

A tego proca na dobrym chlodzeniu puscisz na 450MHz. Ale pierw sprobuj z innymi wartosciami (nizszymi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do FAQ tam masz wszystko opisane. W Intelu nie zmienisz mnożnika zostaje tylko fsb. Wykręciłem kiedyś takigo proca na 504MHz. Stabilnie na dobrym wentylu i podniesionym napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz płytę głowną która na to pozwala to przestaw fsb na 100 będziesz miał wtedy celka 450. Tak tak to zaznaczyli moi poprzednicy musisz mieć dobre chłodzenie. Jeżeli komp sie nie uruchamia robisz clear cmos ( patrzysz do instrukcji i przestawiasz odpowiednią zworkę na płycie), jeżeli komp chodzi niestabilnie wracasz do obniżasz fsb/wracasz do ustawień nominalnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startuj od razu (po przeczytaniu FAQ :D ) proca na magistrali 100Mhz (jeśłi możesz) co daje 450Mhz. Inne fsb mogę powodować nieprwidłową pracę urządzeń a nawet utrate danych z dysku (uważaj jesli masz starszy dysk <10GB Seagate'a ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...