Skocz do zawartości
mikie222

Komputer nie wykrywa kabla ethernet

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano wszystko działało komputer łączył się z internetem, potem przyszła burza i chwilowo nie było mnie przy komputerze, jednakże kiedy do niego wróciłem komputer nie wykrywał kabla. Podłączyłem kabel do laptopa i wszystko działa, pozamieniałem kable, w laptopie dalej wszystko działa, ale komputer nic nie wykrywa.Internet bezprzewodowy także działa. Odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem na nowo ale to nic nie dało. Router resetowałem kilka razy, gdy kabel jest podłączony do routera to nie świeci się żadna lampka LAN, ale kiedy jest podłączony do laptopa, już tak. Bardzo proszę o pomoc.

Moja płyta główna Asrock fatal1ty b450 gaming k4

Edytowane przez mikie222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Devil napisał:

Mogło dojść do jakiegoś przepięcia.  Karta sieciowa mogła paść. Ale to raczej mało prawdopodobne. Sprawdź czy nie ma jakiś osmoleń na płycie i przy samym procie LAN płyty głównej.

nie znalazłem żadnych osmoleń, jakiegoś zapachu spalenizny też nie czuję

Nie mam pojęcia co się stało, ale jak podłączyłem spowrotem wyszystkie kable, wszystko działa poprawnie, internet działa. Nie wiem co jest tego przyszyną, ale dziękuję za pomoc i przepraszam za kłopot.

Edytowane przez mikie222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...