Skocz do zawartości
koder555

Czy warto kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Potrzebuję laptopa do przeglądania internetu. Przeszukując oferty na allegro znalazłem >>takiego<< lapka  w związku z tym mam kilka pytań.

Czy jest wart swojej ceny?

Sprzedający umożliwia tylko płatność z góry. Czy bezpiecznie jest kupować przez płatność z góry? czy może mnie w taki sposób oszukać?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przeglądaniem internetu czy podstawową pracą biurową sobie poradzi. Procesor ma cztery rdzenie, to jedna z najmocniejszych opcji ze swojej epoki - nie ustępuje wiele w wydajności popularnym procesorom wrzucanym do laptopów jeszcze w ubiegłym roku.

Wady? Sprzęt waży pewnie prawie trzy kilo, jest zapewne dość głośny, bo te procesory miały wysoki pobór mocy, no i ma 8-9 lat na karku. Jak rozkręcisz, dobrze wyczyścisz, zmienisz pastę na procku i GPU, etc. to może podziała kolejne 8-9 lat, a może niewiele więcej niż pół roku gwarancji sprzedającego.

TBH sam wolałbym poszukać jednak jakiegoś sprzętu poleasingowego z większego sklepu zajmującego się takimi rzeczami - tu nazwa sprzedającego sugeruje lombard. Ale też w tej cenie raczej nie ma szans, że trafisz na lepsze czy porównywalne parametry - wszystkie laptopy w tym budżecie będą dwurdzeniowe. Co przy samym przeglądaniu sieci nie powinno jednak być przeszkodą.

EDIT:
Jeśli będziesz przyglądał się ofertom sprzętu poleasingowego, zwracaj uwagę głównie na najpopularniejsze serie typu Lenovo Thinkpad i DELL Latitude: było tego dość dużo, co znaczy, że ewentualne serwisowanie, części zamienne nie powinny kosztować majątku.

Edytowane przez torrentius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...