Skocz do zawartości
Makumba_Ska

Problem z WD Passport Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem zgrać pliki na mojego WD'ka i nie widzi go po podłączeniu tzn , wykrywa , że łączy , ale nie mogę dojść do plików , a jeszcze kilka dni temu działał , nie upadł ani nic fizycznie się z Nim nie działo , zauważyłem , że tak dziwnie pracuje po podłączeniu (link) , w menadżerze urządzeń w zarządzaniu dyskami , go wykrywa , ale nie mogę zainicjować (screen) , zawsze podłączałem od razu wczytywałem go bez problemu..

https://voca.ro/lECqoqn38GV

xD.jpg

1.jpg

Edytowane przez Makumba_Ska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo na innym laptopie , wykrywa go tylko jako cd rom i tyle , przez WD Utilies go widzi , ale ma 0 bajtów i żadnej opcji nie można uruchomić typu skanuj dysk itp.. , po nim chyba , da radę odzyskać jakoś dane ?

75557380_3955113231228506_2255939973854541767_n.jpg

Edytowane przez Makumba_Ska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2020 o 19:26, Makumba_Ska napisał:

Mam jeden dysk 3.5" z tym samym objawem i też mi nie rusza.

To mi się stało po zabawie z zewnętrzną obudową do niego.

Takie uszkodzenia mogą być spowodowane nagłym rozłączeniem się któregoś złącza czy kabelka np. zasilania.

Może ktoś jeszcze znajdzie  sposób na odzyskanie i format?

Edytowane przez jbniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego też dziś rozkręciłem i nic , dalej cykał tak dziwnie , pewnie głowica padła , bo to od niej szły te dźwięki.. , wyrzuciłem do kosza , wszystkie dane.. zdjęcia z tylu lat.. ehh .. , myślałem , że trzymam je na zewnętrznym to będą bezpieczne.. bywa i tak.. temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 6/29/2020 at 9:51 PM, Makumba_Ska said:

Ja swojego też dziś rozkręciłem i nic , dalej cykał tak dziwnie , pewnie głowica padła , bo to od niej szły te dźwięki.. , wyrzuciłem do kosza , wszystkie dane.. zdjęcia z tylu lat.. ehh .. , myślałem , że trzymam je na zewnętrznym to będą bezpieczne.. bywa i tak.. temat można zamknąć.

Wszystko się da zrobić, tylko pytanie na ile wyceniasz te stracone dane. Przykładowe cenniki poniżej:

https://recovery.pl/cennik

https://www.datalab.pl/pl~6,ms-cennik.html

BTW, trzymanie danych w jedynej kopii na jakimkolwiek nośniku ich nie zabezpiecza, do jakiegokolwiek zabezpieczenia musisz mieć dane zduplikowane i przechowywane w różnych lokalizacjach (np. jedna kopia na dysku, druga w chmurze, trzecia w telefonie itp.).

pzdr

Edytowane przez czapla_pl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2020 o 21:51, Makumba_Ska napisał:

wyrzuciłem do kosza , wszystkie dane.. zdjęcia z tylu lat.. ehh .. , myślałem , że trzymam je na zewnętrznym to będą bezpieczne.. bywa i tak.. temat można zamknąć.

Dołączę się do opini Devil i czapla_pl

Dyski zewnętrzne przecież też nie są niezniszczalne, więc nie wiem skąd pomysł Makumba_Ska, że dane trzymane w pojedynczym egzemplarzu, ale na dysku zewnętrznym, to już takie bezpieczeństwo.

Trzymaj dane w MINIMUM dwóch egzemplarzach (np. podwójnie, czyli na dwóch dyskach zewnętrznych, na obu te same dane), to będziesz miał już sensowny poziom bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...